Samochód osobowo dostawczy dla ZST

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-09-25 14:25:27
Samochód osobowo dostawczy dla ZST
  • Foto: TV Gawex

ZST w Szczecinku ma już swoje auto elektryczne, jakiś czas temu na terenie placówki pojawił się symulator jazdy samochodem ciężarowym, a dzisiaj (25.09) dostarczono samochód osobowo dostawczy. Czerwonego Opla Vivaro z rąk kierownika sprzedaży, dealera firmy Opel Karola Dziuby , osobiście odebrał starosta Krzysztof Lis, który zaraz potem przekazał kluczyki dyrektor szkoły Annie Wisłockiej – Bogdanowicz. Nie mogło zabraknąć również Joanny Gronickiej z Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Współpracy i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Szczecinku oraz Piotra Kochańskiego, kierownika szkolnych warsztatów, zaangażowanych w realizowany przez samorząd powiatowy projekt pn. „Europejski Kierowca” - Dostosowanie oraz wyposażenie sal dydaktycznych w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku.

Nowe auto kosztowało 97 908 tys. zł  ( przy 85 % dofinansowaniu), jest w stanie zabrać na pokład sześć osób oraz spory ładunek, który co ważne można odpowiednio zabezpieczyć. Pod maską kryje się 120 konna wysokoprężna jednostka napędowa o pojemności 1.6 litra. Po parafowaniu niezbędnych dokumentów oraz zarejestrowaniu samochodu odbyto obowiązkową jazdę próbną.

Warto przypomnieć, że projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020. Jego wartość to 2.247.522,13 zł, zaś kwota dofinansowania wynosi 1.910.393,81zł (85%). Już niebawem do szkoły trafi również samochód ciężarowy.

 

Info:P.Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: