CBŚP walczy z dopalaczami. Zatrzymano 9 osób w tym jedną w Kołobrzegu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-09-23 14:16:13
CBŚP walczy z dopalaczami. Zatrzymano 9 osób w tym jedną w Kołobrzegu
  • Foto: cbsp.policja.pl

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało kolejnych 9 osób podejrzanych o handel dopalaczami. Jedną z akcji przeprowadzono w Kołobrzegu. To pokłosie kilkuletniego śledztwa w trakcie którego aresztowano już kilkadziesiąt osób.

Dopalacze były sprzedawane w sklepach stacjonarnych na terenie województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego oraz przez internet w całej Polsce, pod nazwami m.in. „Cząstka Boga", „Rzymskie Medaliony" czy „Imitacja Produktu". Jak ustalili śledczy, narkotyki zawierały niezwykle szkodliwe dla organizmu substancje aktywne, których spożycie mogło doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia. 


Zatrzymanym prokurator przedstawił zarzuty „wielokrotnego wprowadzenia do obrotu szkodliwych dla zdrowia produktów pod pozorem przedmiotów kolekcjonerskich i imitacji produktów bądź służących jako odświeżać do bidetu, pochłaniacz wilgoci czy rozpałka do grilla". 


To kolejne zatrzymania w trwającym od 2015 roku śledztwie przeciwko handlarzom dopalaczy. W sprawie występuje już 81 podejrzanych osób. Jak informuje na swojej stronie CBŚP sprawa jest rozwojowa, a policja planuje kolejne akcje.

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: