Jak może wyglądać lokalny futbol po wyborach? Na razie mecz trwa

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-09-21 14:18:23
Jak może wyglądać lokalny futbol po wyborach? Na razie mecz trwa
  • Foto: TV Gawex

Kampania wyborcza w Szczecinku rozkręciła się na dobre. W lokalnych mediach praktycznie codziennie widzimy nowe informacje dotyczące pomysłów na zmiany, jakie powinny zostać wprowadzone w mieście. W ostatnich dniach pojawił się również wątek Akademii Piłkarskiej, która rzekomo zdaniem jednego z kandydatów, miałaby przekazać szkolenie młodzieży klubom.

Wątek piłki nożnej, niezależnie w jakim kontekście się pojawia, zawsze wzbudza emocje wśród sympatyków sportu. Okazuje się, że lokalny sport staje się również elementem kampanii wyborczej, a w ostatnich dniach można było między innymi przeczytać, iż kandydat na burmistrza dr Wiesław Suchowiejko chce reaktywacji Darzboru oraz Wielimia i przekazania właśnie tym klubom szkolenia młodzieży, co miałoby uderzyć w Akademię Piłkarską. Czy rzeczywiście tak jest? 

Te możliwości istnienia klubów powinny być otwarte dla wszystkich, którzy takie kluby chcieliby zakładać, albo reaktywować. Darzbór i Wielim to ogromne tradycje, to wiele lat działania w różnych dyscyplinach sportu, to kawał życia szczecinecczan i warto do tego wrócić. - komentuje Wiesław Suchowiejko. 

Reaktywacja dwóch drużyn piłkarskich w Szczecinku wcale nie musiałaby oznaczać likwidowania Akademii, gdzie szkoli się blisko 400 dzieci. Wręcz przeciwnie, zdaniem kandydata na burmistrza z ramienia Porozumienia Samorządowego, znalazłby się miejsce nawet dla kilku klubów szkoleniowych. 

To chyba nieporozumienie, że ktoś mógłby pomawiać mnie, że chciałbym czegoś zakazywać w tym względzie. Widzę miejsce dla różnych inicjatyw. Jeżeli chodzi o szkolenie najmłodszych adeptów piłki nożnej, to zarówno Akademii Piłkarskiej, jak i innym tego typu przedsięwzięciom mówię zdecydowanie tak. - dodaje nasz rozmówca. 

Tak więc uspokajamy wszystkich rodziców, młodzi piłkarze nie stracą miejsca, gdzie mogą rozwijać swoje zdolności. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: