Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swój program wyborczy

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-09-21 11:37:22
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swój program wyborczy
  • Foto: TV Gawex

20.09 w Centrum Konferencyjnym Zamek, na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej szczecineckie Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło pokrótce swój program wyborczy. Prezentacji 5 punktów zmian przewidzianych dla miasta, dokonała kandydatka na burmistrza z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Pawłowicz.

Do wyborów samorządowych pozostał równy miesiąc. Dla komitetów wyborczych to czas przedstawiania swoich pomysłów na miasto i powiat. Prawo i Sprawiedliwość to kolejne ugrupowanie, które w tym tygodniu zapoznało mieszkańców ze swoimi pomysłami. Podczas spotkania z mediami, kandydatka na burmistrza miasta, Joanna Pawłowicz przedstawiła pokrótce 5 obszarów, na których chciałaby się skupić. Są to:
1.Praca i mieszkania 
Pierwszy obszar dotyczy osób w wieku produkcyjnym czyli osoby, które chcą mieć pracę, mieszkanie. Jest to bardzo duże wyzwanie przed władzami miasta dlatego,  że migracja ludzi w wieku produkcyjnym jest dosyć wysoka. My chcemy to zatrzymać. Nasze propozycje na dziś to przede wszystkim mieszkanie plus, intensywne poszukiwanie inwestorów w celu utworzenia nowych miejsc pracy oraz obniżenie podatku od nieruchomości.

2.Kobieta i rodzina
To jest szczególnie bliski mi obszar. Chcemy wspomóc panie, które są aktywne zawodowo, ale nie tylko. Chcemy aby kobiety miały wsparcie w władzach miasta. Przede wszystkim, trzeba zapewnić miejsce dziecka w żłobku, przedszkolu. Wprowadzić darmowe przejazdy Komunikacją Miejską dla dzieci i młodzieży. Wspomożemy panie również profesjonalną szkołą rodzenia oraz poradnictwem prawnym i psychologicznym. Tutaj będziemy posiłkować się programem rządowym Maluch +.

3.Aktywizacja młodzieży, seniorów i osób niepełnosprawnych
Seniorzy zasługują na to żeby byli cały czas aktywizowani do różnych działań i my chcemy im to zapewnić. Chcemy skorzystać z programu Senior i powołać do życia Dom Seniora, tak żeby ten dom był otwarty dla każdego. Jeżeli chodzi o osoby niepełnosprawne to powołamy zespół, w którego skład wejdą właśnie osoby niepełnosprawne i przy pomocy tego zespołu będziemy chcieli podejmować jasne i pomocne decyzje w ich aktywizacji. Z kolei dla młodzieży chcielibyśmy podtrzymać to co jest w chwili obecnej, jak również poszerzyć ofertę wyboru zajęć aktywizujących

4.Środowisko – powietrze i woda
Będziemy ściślej współpracować z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska, który po zmianie w ustawie o odpadach będzie miał większe kompetencje, w związku z czym będziemy bardziej skuteczni. Będziemy kontynuować proces modernizacji naszych budynków i tutaj znowu skorzystamy z programu rządowego Ciepły Dom. Wybudujemy tężnie solankowe, a w przedszkolach i żłobkach jeśli zajdzie taka potrzeba, zainstalujemy filtry powietrza . W planach mamy także kontynuowanie i rozszerzenie rewitalizacji szczecineckiego jeziora.
 
5.Tańsze miasto 
Wszyscy chcemy, żeby miasto nie obciążało nas podatników dlatego też obniżymy podatek od nieruchomości, zmniejszymy opłaty dla osób które segregują odpady – tu też będziemy się posiłkowali programem rządowym Segregujesz – mniej płacisz. Zweryfikujemy także opłatę taryfową za wodę i ścieki.

Miasto to organizm, ale żeby to miasto działało i sprawnie funkcjonowało to trzeba do tematu podejść całościowo. Nie można mówić tylko o szczegółach, bo o tym to możemy porozmawiać później. Ale żeby ten organizm sprawnie funkcjonował to trzeba na niego spojrzeć z góry w sposób całościowy. Trzeba znaleźć słabe punkty – my właśnie je znaleźliśmy. Trzeba przywrócić właściwe proporcje i właściwe relacje, a z biologicznego punktu widzenia doprowadzimy do tego aby w naszym mieście panowała równowaga czyli tzw. homeostaza.  - kończy Joanna Pawłowicz, kandydatka na burmistrza Szczecinka.

Komentarze (4)

Zzzz 2018-09-21 12:53

Wszystko tylko nie pis. Już pokazali na co ich stać niszczyciele Polski.

Renia 2018-09-22 23:43

Mój głos Pani Pawłowicz ma! Co do niszczenia, ja nie widzę zniszczonej Polski.

ola 2018-09-24 13:45

Mnie nie przekonają, wystarczy popatrzeć na to jak rozwalają kraj i kłamią, kłamią, kłamią.....

zpt 2018-09-25 11:47

Rozwalają? Kłamią? Podaj konkrety. Pewnie jesteś z KODu że tak ujadasz. Ja nie jestem PISowcem, ale nie twierdzę że rozwalają państwo itp. Nie masz pojęcia czego dokonali. Pewnie też mają za pazurami jak pozostałe rządy, ale teraz przynajmniej i zwykli ludzie skorzystali na ich rządach...….

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: