Dziewczynka zjadła amfetaminę. Ruszył proces, w którym oskarżony jest ojciec dziecka

  • KW
  • 2018-09-19 12:58:08
Dziewczynka zjadła amfetaminę. Ruszył proces, w którym oskarżony jest ojciec dziecka
  • Foto: TV Gawex

Sprawa sięga kwietnia 2017 roku, kiedy to w moczu wówczas 16-miesięcznego dziecka wykryto obecność amfetaminy. W jednym z mieszkań na terenie Szczecinka dziecko podczas zabawy miało znaleźć woreczek z białym proszkiem schowany w jajku niespodziance, który włożyło do buzi. Matka zauważając, że jej córka trzyma w ustach woreczek z białym proszkiem, wezwała pogotowie. Po badaniach moczu okazało się, że w organizmie dziewczynki znajduje się amfetamina.

W sprawie oskarżony został ojciec dziewczynki. Otrzymał on zarzut narażenia na utratę życia lub zdrowia osoby, nad którą sprawuje opiekę, za co grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. Pierwsza rozprawa miała miejsce w środę (19 września) w szczecineckim Sądzie Rejonowym. Przesłuchana została matka dziewczynki, oskarżony, znajomy rodziny oraz policjant.

Ojciec dziecka od początku nie przyznaje się do winy mówiąc, że narkotyki nie należały do niego. Tak było też podczas dzisiejszej rozprawy, podczas której powiedział "Jestem niewinny, nie wiem po co jest ta sprawa''. Matka dziecka podczas przesłuchania powiedziała, że oskarżony miewał problemy z narkotykami.

Rozprawa została odroczona na początek listopada br.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: