Podpisano kolejne umowy w ramach programu Działaj Lokalnie

  • KW
  • 2018-09-19 10:41:57
Podpisano kolejne umowy w ramach programu Działaj Lokalnie
  • Foto: TV Gawex

Ostatnie umowy w ramach programu Działaj Lokalnie podpisano przed niespełna trzema tygodniami, a wczoraj (18.09) parafowano kolejne - tym razem w naborze uzupełniającym na kwotę 9 730 zł. Swoje projekty zrealizują: stowarzyszenie ‘‘Przyjaźń bez granic’’ – gmina wiejska Szczecinek, stowarzyszenie „Sobieski na 5 - tkę’’ i stowarzyszenie "Silnowo 2020"– gmina Borne Sulinowo. Łączna kwota naboru głównego i uzupełniającego to 29 808 zł.

Program „Działaj Lokalnie” powstał w 2000 roku i jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW). Od początku realizuje go Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP). Głównym celem programu jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego. Ośrodki Działaj Lokalnie (ODL) to organizacje, które prowadzą lokalne konkursy grantowe. Za ich pośrednictwem rozdzielają środki przekazane przez PAFW oraz pozyskane od samorządów, przedsiębiorców i osób prywatnych.

Ośrodkiem Działaj Lokalnie na terenie Powiatu Szczecineckiego jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania POJEZIERZE RAZEM. Prezes Stowarzyszenia Paweł Mikołajewski oraz Wiceprezes Krzysztof Lis gratulowali beneficjentom oryginalnych pomysłów oraz dziękowali sponsorom: Samorządom Gminnym (gm. Wiejska Szczecinek, Borne Sulinowo, Barwice), Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku oraz Fundacji im. Stanisława Karłowskiego.

Prezes Paweł Mikołajewski uspokajał, że mimo, iż pula środków na realizację projektów w ramach programu została już wyczerpana, to na pewno będzie odnowiona, ponieważ na spełnienie czeka wiele innych wspaniałych pomysłów. Zaznaczył również, że (…)samorząd jest tak silny jak silne są stowarzyszenia (…) Z kolei wiceprezes Krzysztof Lis przypomniał, że w obecnym okresie budżetowania LGD POJEZIERZE RAZEM ma do swojej dyspozycji 5 mln zł. Podkreślał także duże zaangażowanie burmistrzów i wójtów Powiatu Szczecineckiego w funkcjonowanie stowarzyszenia oraz ogromny wkład pracy dyrektora biura Dariusza Siubdzi i jego współpracowników.

info: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: