Kołobrzeg. Spory wycieczkowiec na redzie budził ciekawość

  • KW
  • 2018-09-16 13:33:50
Kołobrzeg. Spory wycieczkowiec na redzie budził ciekawość
  • Foto: e-kg.pl

Niecodzienny widok, jak na kołobrzeskie warunki, czekał na spacerujących w piątek (14.09) nad morzem. Na redzie portu stał na kotwicy statek pasażerski „Albatros". 

Pasażerowie łodziami motorowymi byli dowożeni do kołobrzeskiego portu, stamtąd mogli wyruszać na zwiedzanie miasta. Tak blisko kołobrzeskiego portu rzadko pojawiają się aż tak duże jednostki. „Albatros" to statek liczący 205 metrów długości, przeszło 25 metrów szerokości i zanurzenie aż na 7,5 metra. Sama długość przeszło dwukrotnie przekracza największą jaką mogą mieć statki zawijające do Kołobrzegu. Port u ujścia Parsęty może przyjmować statki z zanurzeniem jedynie do 4,7m. Stad też zejście na ląd pasażerów było możliwe jedynie z pomocą mniejszych jednostek. 

Statek ciekawie prezentował się górując na portowymi falochronami. Wielu robiło zdjęcia. „Albatros" odwiedził wcześniej inne portu Bałtyku takie jak Rauma, Sankt Petersburg, Tallin czy Kłajpeda. Na redę kołobrzeskiego portu przypłynął z Gdańska. Równo o godzinie 17:15 w piątkowe popołudnie ruszył w dalszy rejs. Statek pasażerski widoczny był również w kamerze Gawex Media ukazującej widok na kołobrzeski port i latarnię morską


  • Foto: e-kg.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: