I Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski w Siemczynie

  • KW
  • 2018-09-12 14:54:44
I Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski w Siemczynie
  • Foto: TV Gawex

I Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski odbywa się właśnie w Siemczynie. W ramach tej inicjatywy od tygodnia codziennie odbywają się warsztaty, w których udział biorą artyści z różnych zakątków Polski i nie tylko. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Stacja Kultura" z Bornego Sulinowa.

6 września na terenie Pałacu w Siemczynie rozpoczął się Międzynarodowy Plener Artystyczny, który zorganizowało stowarzyszenie "Stacja Kultura" z Bornego Sulinowa. Przez 2 tygodnie miłośnicy sztuki z Polski, a także Ukrainy i Niemiec tworzą prace, które później zostaną zaprezentowane na specjalnym wernisażu. Uczestnicy spotykają się praktycznie codziennie, by realizować swoje dzieła. Jako, że są to osoby, zajmujące się różnymi dziedzinami sztuki, dochodzi do różnego rodzaju wymiany doświadczeń, co powoduje, że prace są jeszcze bardziej ciekawsze. W tym tygodniu uczestnicy pleneru wybrali się również do Szczecinka i uwiecznili na swoich pracach architekturę Placu Wolności.

Podsumowanie całego przedsięwzięcia odbędzie się w sobotę, 15 września, w Pałacu w Siemczynie. Wtedy to artyści zaprezentują wszystko to, co udało im się stworzyć przez 2 tygodnie pracy. Wszystkich miłośników sztuki zachęcamy do wzięcia udziału w sobotnim wydarzeniu.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: