Mieszkańcy Marcelina wzięli sprawy w swoje ręce i wywalczyli korzystniejsze warunki objazdu

  • KW
  • 2018-09-12 13:56:07
Mieszkańcy Marcelina wzięli sprawy w swoje ręce i wywalczyli korzystniejsze warunki objazdu
  • Foto: TV Gawex

Jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych w historii Szczecinka jest budowa obwodnicy miasta. Od początku realizacji tego zadania kierowcy muszą borykać się z wieloma utrudnieniami wynikającymi z prowadzonych prac. Kolejnym sporym utrudnieniem będzie zamknięcie wyjazdu ze Szczecinka w kierunku Słupska i wyznaczenie 7-kilometrowego objazdu, który spotkał się ze sprzeciwem mieszkańców między innymi osiedla Marcelin.

 Od momentu ogłoszenia informacji o planowanym 7-kilometrowym objeździe, który miał obowiązywać od października lub listopada br. przez kilka miesięcy, mieszkańcy Marcelina zapewniali, że zrobią wszystko, by wynegocjować możliwie najlepszy dojazd do miasta. Pisaliśmy o tym w artykule: Mieszkańcy Marcelina przeciwni 7-kilometrowemu objazdowi.

W środę, 12 września, odbyło się ponowne spotkanie w Szczecinie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podczas którego między innymi przesunięto termin planowanego objazdu. Zamknięcie ruchu na DK nr 20 nastąpi 1 marca 2019 roku. Od tego momentu do 31 maja 2019 roku ruch będzie odbywał się drogą asfaltową przy budowanej obwodnicy aż do ronda R-1 zlokalizowanego na wjeździe/wyjeździe do Szczecinka od strony Koszalina. 1 czerwca 2019 roku włączony do ruchu zostanie wiadukt na Bugno, którym będą mogły poruszać się pojazdy do 3,5 tony. Zamknięcie ruchu dla krajowej 20-tki trwać będzie od 1 marca 2019 do 10 sierpnia 2019. Dobrą wiadomością dla pieszych i rowerzystów jest fakt, że będą oni mogli poruszać się wzdłuż DK 20.

Do 23 września powyższe ustalenia mają zostać zaopiniowane.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: