I Bobolicki Bieg Niepodległości

  • KW
  • 2018-09-11 14:50:47
I Bobolicki Bieg Niepodległości
  • Foto: Gmina Bobolice

Za nami I Bobolicki Bieg Niepodległości zorganizowany jako część obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na terenach miasta i okolic biegacze rywalizowali ze sobą na dystansie 10 kilometrów.

Bobolicki Bieg Niepodległości to jedna z imprez, które odbywają się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie to zorganizowano w ubiegłą niedzielę, 9 września, a na starcie stanęło przeszło 100 biegaczy. Bieg uważam za bardzo udany, zresztą nie tylko ja, bo i uczestnicy i kibice. Bieg organizowaliśmy razem z mieszkańcem gminy Bobolice Panem Tomaszem Piekarzewiczem, który zwrócił się do mnie, żeby tą niepodległość w taki sposób uczcić - mówi nam Burmistrz Bobolic Mieczysława Brzoza.

Bieg wystartował punktualnie o godzinie 13. Mimo wymagającej trasy pierwsi biegacze już po nieco ponad 30 minutach przekraczali linię mety, pokonując tym samym dystans 10 kilometrów. Główna trasa przebiegała przez tereny leśne, ze startem i metą na ulicy Spacerowej.

Jak powiedziała nam Burmistrz Mieczysława Brzoza, do tegorocznych obchodów 100-lecia niepodległości gmina mocno się przyłożyła, a niedzielny bieg był jednym z istotniejszych wydarzeń w tym kalendarzu. To ważne wydarzenie dla wszystkich Polaków i trzeba o tym mówić - podsumowuje M. Brzoza. Więcej na temat imprez i wydarzeń kulturalnych w gminie Bobolice usłyszą Państwo w programie Moje Miasto Bobolice.

I Bobolicki Bieg Niepodległości
  • Foto: Gmina Bobolice

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: