Wypadek z udziałem motocyklisty, 8 nietrzeźwych kierowców i narkotyki - tydzień policji

  • KW
  • 2018-09-11 13:49:46
Wypadek z udziałem motocyklisty, 8 nietrzeźwych kierowców i narkotyki - tydzień policji
  • Foto: TV Gawex

W minionym tygodniu szczecineccy policjanci z Komendy Powiatowej Policji odnotowali między innymi jeden wypadek drogowy z udziałem motocyklisty, zatrzymali pijanych kierowców oraz prowadzili czynności związane z posiadaniem narkotyków.

Do wypadku doszło na ulicy Szczecińskiej w Szczecinku. W zdarzeniu wzięły udział dwa pojazdy: motocykl oraz pojazd marki Toyota. 22-letni motocyklista nie zachował odstępu od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego uderzył w jego tył. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i upadł na jezdnię doznając licznych stłuczeń. Przytomny trafił do szczecineckiego szpitala, natomiast 55-letniemu kierującemu toyotą nic się nie stało.

Niestety początek września przyniósł kolejnych nietrzeźwych kierowców. Jak podaje nam st. sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku, w ciągu tygodnia policjanci zatrzymali 8 kierujących pod wpływem alkoholu. "Rekordzistą" okazał się 64-latek kierujący audi. Został on zatrzymany do kontroli, a badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Odebrano mu uprawnienia do kierowania pojazdami, a za swój czyn odpowie przed sądem.

Kilka dni temu na terenie miasta Szczecinek doszło do przestępstwa narkotykowego. W godzinach wieczornych operator monitoringu miejskiego zauważył, że na Mysiej Wyspie znajdują się dwie osoby, które zażywają nieznaną substancję w postaci białego proszku. Patrol Straży Miejskiej ujawnił przy mężczyźnie saszetkę z białą substancją. Na miejsce pojechał patrol policji, który zatrzymał 24-letniego mężczyznę i 21-letnią kobietę. Po przebadaniu białego proszku narkotesterem okazało się, że jest to kokaina. Te osoby przesłuchano, kobieta została zwolniona, natomiast 24-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu nawet do 3 lat więzienia - podsumowuje st. sierż. Ewa Żaglewska.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: