Umowy podpisane. Nowe pojazdy do przewozu osób niepełnosprawnych

  • KW
  • 2018-09-10 15:12:14
Umowy podpisane. Nowe pojazdy do przewozu osób niepełnosprawnych
  • Foto: TV Gawex

W poniedziałek (10 września) o godz. 14:30 w Starostwie Powiatowym w sali 309 podpisano umowy na zakup pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Bornem Sulinowie oraz filii Środowiskowego Domu Samopomocy w Gwdzie Wielkiej.

Umowy podpisali: Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, Wicestarosta Szczecinecki Marek Kotschy, Burmistrz Bornego Sulinowa Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska oraz Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas. Zakup pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych dofinansowany został przez Zachodniopomorski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarach D (likwidacja barier transportowych) i G (rehabilitacja zawodowa osób niepełnosprawnych). Kwota dofinansowania obu pojazdów to 80 tys. zł.

Do utworzonej w Gwdzie Wielkiej filii Środowiskowego Domu Samopomocy trafi samochód do przewozu osób niepełnosprawnych, natomiast w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bornem Sulinowie pojawi się mikrobus do przewozu osób niepełnosprawnych. Oba pojazdy wyposażone będą w specjalistyczną windę.

Komentarze (2)

Pl 2018-09-11 08:14

A ile te samochody wożą naprawdę osoby niepełnosprawne ? Ostatnio pan starosta częściej użycza samochody starostwa obcym, bo zespół "Swojacy" to przecież obcy, a na występy wozi ich często auto ze starostwa ...

grzybiarka 2018-09-11 11:19

A jak były sołtys Turowa pracując w Gminie jako kierowca jeździł sobie gminnym samochodem po zakupy i na grzyby do lasu z piękną blondwłosą panią. Sama widziałam jak samochód gminny stał w lesie za Dzikowem.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: