Wicepremier Beata Szydło udzieliła poparcia kandydatom PiS na wójtów i burmistrzów

  • KW
  • 2018-09-07 14:34:30
Wicepremier Beata Szydło udzieliła poparcia kandydatom PiS na wójtów i burmistrzów
  • Foto: TV Gawex

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło dziś (07.09) swoich kandydatów na wójtów i burmistrzów w powiecie szczecineckim. Dzień wcześniej podczas specjalnego briefingu prasowego podpisano porozumienie o zawiązaniu koalicji PiSu ze Stowarzyszeniem Razem dla Szczecinka oraz NSZZ Solidarność oświaty. W piątek na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej pojawiła się także wicepremier rządu Beata Szydło, która udzieliła poparcia ubiegającym się o najwyższe funkcje w gminach i w miastach.

Kampania wyborcza ruszyła pełną parą. Wczoraj (06.09) w Centrum Konferencyjnym Zamek odbył się krótki briefing prasowy, na którym lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości, stowarzyszenie Razem dla Szczecinka oraz NSZZ Solidarność oświaty podpisały porozumienie o wspólnym starcie w wyborach samorządowych 2018.

Z kolei dziś (07.09) na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej przedstawiono wspólnych kandydatów na stanowiska burmistrzów i wójtów w powiecie szczecineckim. W spotkaniu tym uczestniczyła także Wicepremier rządu Beata Szydło, Wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker, który jest również szefem regionu koszalińskiego struktur PiS oraz Wiceminister Małgorzata Golińska. Podczas konferencji Wiceminister Małgorzata Golińska oficjalnie przedstawiła kandydatów. Kandydatem na wójta gminy Szczecinek został Grzegorz Szwałek. W Bornem Sulinowie o fotel burmistrza powalczy Marek Pasławski. W Białym Borze kandydatem został Jacek Szwejda, w Barwicach Wojciech Osuch, z kolei w Szczecinku o burmistrzowski fotel będzie walczyć Joanna Pawłowicz.

Relacja z wydarzenia w piątkowym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: