Będą nowe miejsca parkingowe przy szczecineckim cmentarzu

  • KW
  • 2018-09-07 11:58:10
Będą nowe miejsca parkingowe przy szczecineckim cmentarzu
  • Foto: TV Gawex

W Szczecinku powstają nowe miejsca postojowe. Na terenie przed Cmentarzem Komunalnym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad buduje parking, który docelowo ma pomieścić kilkadziesiąt samochodów. Prace te są częścią porozumienia związanego z budową obwodnicy Szczecinka.

Nowe parkingi przy ulicy Cieślaka i Słupskiej to inwestycja realizowana w ramach budowy obwodnicy Szczecinka. Przypomnijmy, tuż obok, w ciągu drogi krajowej numer 20, powstaje węzeł ''Szczecinek Śródmieście'' biegnący między innymi nad linią kolejową. Podczas budowy najazdu na wiadukt, zlikwidowana zostanie część miejsc parkingowych, które znajdują się przy cmentarzu od strony krajowej "dwudziestki". W związku z tym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zobowiązała się zapewnić dodatkowe miejsca - informuje nas Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA.

Prace nad nowym parkingiem rozpoczęły się kilka dni temu. Na razie nie wiadomo ile miejsc powstanie, jednak jest szansa, aby cała inwestycja zakończyła się jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: