Zatrzymany nietrzeźwy kierowca ciężarówki

  • KW
  • 2018-09-07 09:46:02
Zatrzymany nietrzeźwy kierowca ciężarówki
  • Foto: TV Gawex

Prawie 0,7 promila alkoholu we krwi miał kierowca samochodu ciężarowego, który został zatrzymany do kontroli przez policjantów z koszalińskiej drogówki. Nietrzeźwy 37-latek mknął ulicami Koszalina i swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Koszalińscy policjanci reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że drogami miasta i powiatu porusza się kierowca po alkoholu. Osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla nich nie ma miejsca na drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg.

We wtorek (04.09) nietrzeźwy kierowca samochodu ciężarowego mknął ulicami Koszalina, jego nieodpowiedzialną jazdę zakończyli policjanci z koszalińskiej drogówki. W trakcie działań kontrolno-pomiarowych, które miały miejsce na ulicy Krakusa i Wandy w Koszalinie, zatrzymany został kierowca Scanii. Od 37-latka policjanci wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie - podaje KMP Koszalin.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia!  Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: