Policjant z Poznania zatrzymał nietrzeźwego kierującego w Szczecinku

  • KW
  • 2018-09-05 10:52:57
Policjant z Poznania zatrzymał nietrzeźwego kierującego w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Będący "na wolnym" policjant z poznańskiego komisariatu zatrzymał pijanego kierowcę. Funkcjonariusz zauważył, jak kierujący pojazdem marki Dacia na jednym z rond otarł się o barierkę odgradzającą chodnik od jezdni, a następnie uderzył pojazdem w słupek przeszkodowy. Kierujący wjechał na chodnik, gdzie został ujęty przez policjanta.

Wczoraj (04.09) policjant z poznańskiego komisariatu w czasie wolnym od służby, jadąc ulicą Pilską w Szczecinku, zauważył pojazd marki Dacia, którego kierujący na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym otarł się najpierw o barierkę, a następnie uderzył w słupek przeszkodowy. Po tym fakcie kierujący wjechał na chodnik. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie policjanta, że kierujący prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu, po czym wezwał patrol drogówki.

Wtedy okazało się, że 64 – letni mieszkaniec Szczecinka znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwemu kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem - podsumowuje Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: