Wystartował Mały Festiwal Filmowy ''Integracja Ty i Ja''

  • KW
  • 2018-09-05 09:42:01
Wystartował Mały Festiwal Filmowy ''Integracja Ty i Ja''
  • Foto: TV Gawex

"Rodzina bez retuszu" pod takim hasłem przebiega tegoroczna 15. edycja Małego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja". We wtorek, 4 września, w Szczecinku odbyła się uroczysta inauguracja wydarzenia, które potrwa do 7 września. W programie oprócz filmów znalazł się także występ młodych artystów, wywiad oraz koncert Haliny Benedyk wraz z Włochem Marco Antonellim. Wydarzenie to przyciągnęło do szczecineckiego kina liczną publiczność.

Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” to w tym roku cztery dni koncertów, spektakli, prezentacji działalności osób niepełnosprawnych, wystaw i warsztatów. Przygotowane filmy są obrazami w najlepszym gatunku, przesłanie zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania się z własnym losem, udowadnia, że w każdym z nas drzemią duże pokłady siły oraz że nie jesteśmy na świecie zupełnie sami, i że zawsze znajdą się ludzi gotowi wyciągnąć pomocną dłoń. Wśród prezentowanych filmów znajdą się takie obrazy jak: „Na szczęście”, reż. Piotra Januszkiewicza, Polska 2017, „Zabrudzone róże”, reż. Petra Terzi, Grecja 2016 oraz „Luis, Luis" reż. Jose Carlos Castano, Hiszpania 2015 r.

Europejski Festiwal Filmowy ''Integracja Ty i Ja'' to szczególne forum wymiany myśli i doświadczeń wokół problemu niepełnosprawności i integracji społecznej. To tutaj nawiązywane są kontakty, znajomości i nowe przyjaźnie.

Relacja z inauguracji festiwalu w środowym (05.09) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: