Miasto ogłosiło przetarg na zakup drona

  • KW
  • 2018-09-04 13:13:57
Miasto ogłosiło przetarg na zakup drona
  • Foto: Depositphotos.com

Miasto Szczecinek ogłosiło przetarg na "Zakup drona wraz ze stacją pomiarową oraz głowicą hybrydową". Przypomnijmy, urządzenie o wartości 160 tysięcy złotych będzie monitorować jakość powietrza i weryfikować zgłoszenia o spalaniu niedozwolonych odpadów. Jego zakup zostanie dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Podczas sierpniowej sesji Rady Miasta Szczecinek, radni wyrazili zgodę na zaciągnięcie pożyczki w wysokości nieco ponad 42 tys. zł. Był to warunek, od którego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie uzależniał przyznanie miastu dotacji na zakup drona. Koszt urządzenia to około 160 tys. zł, natomiast dotacja wyniesie 25 procent.

3 września szczecinecki ratusz ogłosił przetarg, w którym zawarł warunki techniczne, jakie ma spełniać dron. Termin składania wniosków to 17 września br.

Komentarze (1)

Don 2018-09-04 13:53

Co za bzdura, rowerzyści nie mogą swobodnie przejechać przez wiadukt na Pilskiej a im się drona zachciewa, banda hipokrytów i bezmózgie yeti w tym urzędzie siedzi!!! Latawiec sobie kup głąbie!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: