Koszalin. Chciał wypłacić nie swoje pieniądze

  • KW
  • 2018-08-31 14:24:03
Koszalin. Chciał wypłacić nie swoje pieniądze
  • Foto: TV Gawex

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali 55-latka, który chciał wypłacić z konta bankowego pieniądze w kwocie 80 tysięcy złotych, które pochodziły z przestępstwa.

Policjanci z Wydziału PG na podstawie pozyskanych informacji i wnikliwej pracy operacyjnej zatrzymali 55-letniego mieszkańca Koszalina. Mężczyzna w banku, w centrum miasta, chciał wypłacić z konta pieniądze pochodzące z przestępstwa.

Policjanci ustalili, że transakcja dotycząca przelewu kwoty 80 tysięcy złotych na specjalnie utworzone kilka dni wcześniej konto, odbyła się bez zgody właściciela pieniędzy. Posiadacz dopiero po jakimś czasie zauważył ich brak na rachunku. Szybka reakcja koszalińskich policjantów i współpraca z przedstawicielami banku udaremniła wypłatę 80 tysięcy złotych.

Po wykonaniu czynności i skompletowaniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora 55-latek objęty został policyjnym dozorem. Pieniądze w całości zostaną zwrócone ich właścicielowi.

info: KMP Koszalin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: