Akcja ''Z biblioteką filmowo i sportowo''

  • KW
  • 2018-08-31 14:48:33
Akcja ''Z biblioteką filmowo i sportowo''
  • Foto: Biblioteka Bobolice

Od czerwca do sierpnia w Bobolicach realizowany był projekt „Z biblioteką filmowo i sportowo” dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik 2018.

W czerwcu ogłoszono konkurs plastyczny „Wolna Ojczyzna”, a wyróżnione prace można było oglądać do połowy lipca w bibliotece. 20 lipca piątkowy wieczór w bibliotece poświęcony był seansowi filmowemu. Obejrzano m. in. film animowany "Niezwyciężeni" oraz prezentację "Odzyskanie przez Polskę niepodległości". W czasie kolorowego lata nie zabrakło zajęć o symbolach narodowych. 27 lipca przygotowano wystawkę książek „Sport w książce”. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z historią sportu i dyskutowały o najważniejszej zasadzie obowiązującej w każdej rywalizacji, czyli fair-play. Następnie odbyły się zabawy z piłką na sali gimnastycznej.

1 sierpnia zgodnie z hasłem tegorocznego lata "Z biblioteką filmowo i sportowo" uczestnicy z Bobolic i Dargini wybrali się na wycieczkę do Koszalina. Najpierw obejrzeli film "Iniemamocni 2", a po posiłku rozpoczęła się sportowa zabawa w PlayParku. Dzieciaki szalały na całego, zmęczone, ale radosne, powróciły w domowe upalne pielesze. Przygotowano wystawkę książek „Filmowe podróże po literaturze”. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z książkami, które zostały zekranizowane. Następnie odbyły się zabawy z chustą i na placu zabaw.

8 sierpnia odbył się rajd rowerowy „Ku niepodległości”. Wyruszono spod biblioteki w Dargini około godz. 17:30. Mimo upału uczestnicy dopisali, do rajdu oprócz członków „Bicykla” zgłosili się uczestnicy Kolorowego Lata „Z Biblioteką filmowo i sportowo”, ich rodzice oraz mieszkańcy Dargini, Świelina, Bożniewic i nawet Szczecinka. Trasa była wyznaczona Dargiń – Krępa – Świelino- Dargiń. W Krępie obejrzano kościół filialny powstały w byłej kaplicy grobowej oraz pozostałości bramy wjazdowej na teren nieistniejącego już pałacu. W Świelinie biogazownie, tutejszy kościół oraz wjechano na wagę. Do Dargini przyjechano na przygotowaną prezentację multimedialną „Odzyskanie niepodległości” oraz ognisko.

9 sierpnia podczas nocki w bibliotece uczestnicy mogli obejrzeć wszystkie zdjęcia wykonane podczas trwania akcji letniej oraz ekranizację jednej z bajek. Po kolacji na świetlicy, słodkim poczęstunku i zabawach w plenerze odbył się wieczór gier planszowych. Były to działania w ramach projektu „Z biblioteką filmowo i sportowo” dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik 2018. Ekran i rzutnik także zakupiono ze środków finansowych programu Społecznik 2018.

info: Anna Sagan


  • Foto: Biblioteka Bobolice

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: