79 lat od wybuchu II wojny światowej. Obchody w Szczecinku

  • KW
  • 2018-09-01 05:29:56
79 lat od wybuchu II wojny światowej. Obchody w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Dokładnie 79 lat temu Niemcy zaatakowały Polskę i tak rozpoczął się najkrwawszy konflikt w dziejach całej ludzkości. Dziś (01.09) o godzinie 4:45 na szczecineckim cmentarzu komunalnym upamiętniono kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Tradycyjnie 1 września w całym kraju odbywają się uroczyste obchody upamiętniające niemiecką agresję na Polskę w 1939 roku. Także i w Szczecinku, o godzinie 4:45 na cmentarzu komunalnym pod pomnikiem Poległych Żołnierzy Polskich i Radzieckich spotkali się samorządowcy, organizacje pozarządowe, kombatanci, weterani walk na frontach II wojny światowej, mieszkańcy Szczecinka, młodzież szkolna i harcerze, aby wspomnieć ten wstrząsający okres w dziejach naszego państwa.

Uroczystości rozpoczęły się od wysłuchania Hymnu Państwowego i przywitania zaproszonych gości. Następnie wysłuchano okolicznościowych wystąpień i pomodlono się za poległych oraz kombatantów II wojny światowej. Zwieńczeniem całej uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikami i pod obeliskami upamiętniającymi Żołnierzy Polskich i Radzieckich, Lotników Alianckich i Żołnierzy Armii Krajowej.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Tomasz 2018-09-03 07:16

Nie będę się rozpisywał na temat tego kto był, kto wstał wcześnie rano mimo że sobota (zdjęcia obrazują to) i ten kto był to wie. Napisze kogo mi zabrakło: Burmistrza i Wiceburmistrza, Radnych RM i Powiatu - może jakieś pojedyncze osoby były. Gdzie nasze szczecineckie media iszczecinek, GK, Temat - czyżby oni też sobie wybierali obchody na które warto chodzić na które nie, szkoda. A jeszcze w ubiegłym roku byliście obecni. Co się stało? Dzięki tv gawex i zachód możemy zobaczyć relację z obchodów. Dziękuję. Poza tym podziękowania dla harcerzy, oni zawsze są. Mimo wczesnej pory, frekwencja dość spora. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: