Co z chodnikami i nawierzchnią na ''starej'' Koszalińskiej?

  • KW
  • 2018-08-31 11:05:37
Co z chodnikami i nawierzchnią na ''starej'' Koszalińskiej?
  • Foto: TV Gawex

Trwa remont ulicy Koszalińskiej w Szczecinku. Na 400-metrowym odcinku przy Zespole Szkół Technicznych powstaje nowa nawierzchnia, chodniki, a także cała infrastruktura wokół drogi. Niestety tak dobrze nie jest na odcinku tak zwanej "starej" Koszalińskiej, gdzie zarówno stan nawierzchni drogowej, jak i chodniki są w opłakanym stanie.

W połowie czerwca rozpoczęły się prace na odcinku ulicy Koszalińskiej od skrzyżowania z ulicą Myśliwską aż do drogi krajowej nr 11. Zakres prac, który jest tam realizowany, obejmuje wymianę nawierzchni drogi, a także budowę chodników, miejsc postojowych i całej infrastruktury wokół drogi. Chcielibyśmy aby poprawiły się drogi powiatowe na terenie miasta Szczecinek (...). Dzięki naszemu wieloletniemu wysiłkowi jest remontowana ulica Koszalińska. Przez długi okres nie udawało nam się uzyskać środków zewnętrznych na jej remont, w tym roku jednak się to udało. Kosztorys jest na kwotę 1 mln 300 tys. zł -  informuje nas Wicestarosta Marek Kotschy.

Niestety sytuacja ma się gorzej na innym odcinku tej drogi, a dokładniej na tak zwanej "starej" Koszalińskiej. Niejednokrotnie dochodziły do nas sygnały od kierowców, a także pieszych, którzy skarżyli się na zły stan zarówno nawierzchni asfaltowej, jak i chodników. Na pewno moją inicjatywą, jako członka zarządu powiatu szczecineckiego, będzie to, aby kontynuować inwestycję na ulicy Koszalińskiej. Na tak zwanej "starej" Koszalińskiej są duże oczekiwania mieszkańców, żeby poprawić warunki techniczne tej drogi i deklaruję, że przy tworzeniu budżetu na kolejny rok będę się starał, aby ta inwestycja została zaplanowana - zapewnia Marek Kotschy i dodaje, że "stara" Koszalińska boryka się również z problemem odwodnienia, który także trzeba rozwiązać.

Trwający obecnie remont na 400-metrowym odcinku ulicy Koszalińskiej ma się zakończyć 15 października. Natomiast jeżeli chodzi o dalsze prace w tym rejonie to na konkrety będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: