Mały Europejski Festiwal Filmowy ''Integracja Ty i Ja'' [ZAPROSZENIE]

  • KW
  • 2018-08-31 10:02:32
Mały Europejski Festiwal Filmowy ''Integracja Ty i Ja'' [ZAPROSZENIE]
  • Foto: archiwum TV Gawex

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku już po raz ósmy ma zaszczyt zaprosić Państwa na obchody Małego Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”, które rozpoczną się uroczystą inauguracją 4 września 2018r. w kinie „Wolność” w Szczecinku o godzinie 17:00 i trwać będą do 7 września 2018 r. Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu brzmi „Rodzina bez retuszu”.

Niezmiernie miło nam zakomunikować, iż Mały Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” w Szczecinku nie odbyłby się gdyby nie daleko idąca pomoc i zaangażowanie głównego sponsora Festiwalu Kronospan Szczecinek Spółka z o.o. podkreślająca szczególny charakter wydarzenia. Ponadto wydarzenie dofinansowane jest ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego z Programu Marszałkowskiego- Społecznik. Patronatem Honorowym tegorocznego Festiwalu jest Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis.

Z przyjemnością informujemy, że przygotowane filmy są obrazami w najlepszym gatunku, przesłanie tych filmów zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania się z własnym losem, udowadnia, że w każdym z nas drzemią duże pokłady siły oraz że nie jesteśmy na świecie zupełnie sami, i że zawsze znajdą się ludzi gotowi wyciągnąć pomocną dłoń. Wśród prezentowanych filmów będziecie Państwo mieli okazję do obejrzenia takich obrazów, jak „Na szczęście”, reż. Piotra Januszkiewicza, Polska 2017, „Zabrudzone róże”, reż. Petra Terzi, Grecja 2016 oraz „Luis, Luis" reż. Jose Carlos Castano, Hiszpania 2015 r.

Ponadto Festiwal Filmowy „Integracja Ty i JA” to w tym roku cztery dni koncertów, spektakli, prezentacji działalności osób niepełnosprawnych, wystaw i warsztatów. Europejski Festiwal Filmowy ''Integracja Ty i Ja'' to szczególne forum wymiany myśli i doświadczeń wokół problemu niepełnosprawności i integracji społecznej. To tutaj nawiązywane są kontakty, znajomości i nowe przyjaźnie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

info: PCPR

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: