Próba samobójcza na torach oraz atak czadu na osiedlu

  • KW
  • 2018-08-31 08:27:39
Próba samobójcza na torach oraz atak czadu na osiedlu
  • Foto: OSP Czaplinek

W minioną środę około godziny 16:32 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do pomocy policji w rejon dworca kolejowego w Czaplinku.

Po przybyciu na miejsce policjanci z komisariatu w Czaplinku przekazali strażakom informację, że dostali zgłoszenie o mężczyźnie grożącym popełnieniem samobójstwa poprzez skok pod pociąg. Zadaniem strażaków była pomoc w zabezpieczeniu przejazdu pociągu przez dworzec. W momencie odjazdu szynobusa policjanci otrzymali informację o tym, że ów mężczyzna wsiadł do pociągu. Polecono przemieścić się w rejon kolejnej stacji i tam ująć niedoszłego samobójcę. Akcja zakończyła się sukcesem, a mężczyzna został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego - informuje OSP Czaplinek.

Tuż po zakończeniu akcji strażacy z OSP Czaplinek zostali wezwani do mieszkania w bloku przy ulicy Wałeckiej, w którym włączyła się czujka tlenku węgla. Po dotarciu na miejsce i przebadaniu zawartości powietrza w mieszkaniu stwierdzono, że jest bezpiecznie i mieszkańcy mogą wrócić do domu. W działaniach udział brały: 2 zastępy OSP Czaplinek, 1 zastęp JRG Drawsko Pomorskie, 2 radiowozy Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

To już kolejny przypadek, w którym czujnik tlenku węgla ostrzegł mieszkańców przed zabójczym działaniem czadu. Warto zaopatrzyć się w takie urządzenie. OSP Czaplinek bierze udział w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego, w której rozda mieszkańcom m.in. 300 sztuk czujników tlenku węgla za darmo. Warto zagłosować na projekt "Poprawa bezpieczeństwa w gminie Czaplinek" pod linkiem: http://www.czaplinek.pl/content/bud%C5%BCet-obywatelski-2019

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: