Warsztaty pierwszej pomocy na plażach

  • KW
  • 2018-08-30 15:41:52
Warsztaty pierwszej pomocy na plażach
  • Foto: TV Gawex

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Szczecinku zorganizowało warsztaty edukacyjne na plażach miejskich. W ramach programu Społecznik 2018 woprowcy przygotowali pokazy pierwszej pomocy i podstawowych czynności ratujących życie. Tego typu spotkania odbywają się od kilku dni w różnych miejscach, a dzisiaj (30.08) zorganizowano je na plaży wojskowej.

To, jak ważna jest profilaktyka związana z bezpieczeństwem wypoczywania nad wodą, wiedzą praktycznie wszyscy. Zdają sobie z tego sprawę też ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy zorganizowali w Szczecinku darmowe szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i podstawowych czynności ratujących życie. Ratownicy czekali dzisiaj na mieszkańców Szczecinka na plaży wojskowej przy ulicy Kilińskiego. Tam za pomocą przygotowanego sprzętu przekazywali podstawowe informacje, które w pewnych sytuacjach mogą uratować życie.

Wakacje co prawda dobiegają końca, ale, jak podkreślają organizatorzy akcji, zdobyta teraz wiedza może zaprocentować w przyszłości. Woprowców ze swoimi pokazami będzie można spotkać jeszcze jutro (31.08) na Mysiej Wyspie oraz w sobotę (01.09) na placu zamkowym.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: