Jest szansa na dofinansowanie remontu dworca PKP i adaptacji wieży ciśnień

  • KW
  • 2018-08-30 13:18:26
Jest szansa na dofinansowanie remontu dworca PKP i adaptacji wieży ciśnień
  • Foto: TV Gawex

Dworzec PKP i wieża ciśnień w Szczecinku z szansą na dofinansowanie ze środków województwa zachodniopomorskiego. W ubiegłym tygodniu Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas spotkał się w tej sprawie z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem.

Na program rewitalizacji w województwie zachodniopomorskim zostało przeznaczonych ponad 82 mln 700 tys. zł. Kwotę podzielono na trzy przestrzenie określające kto może się ubiegać o środki finansowe. Miasto Szczecinek znalazło się w grupie 2B, czyli takiej, gdzie według programu rewitalizacji są przestrzenie, które należy dokapitalizować. Dla miast z tej grupy przeznaczono łącznie 21 mln zł.

Miasto Szczecinek do programu chce zgłosić dwa przedsięwzięcia, a mianowicie wspomniany remont budynku dworca PKP, a także adaptację wieży ciśnień na obserwatorium astronomiczne oraz planetarium. Całkowity koszt adaptacji wieży ciśnień to około 8 milionów złotych, natomiast przebudowa szczecineckiego dworca wyniesie około 6 milionów złotych. Gdyby udało się pozyskać dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na te dwie inwestycje, miasto zaoszczędziłoby około 12 mln złotych. Jak zaznacza Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak, o losie tych inwestycji dowiemy się za kilka tygodni, jednak gdyby udało się choć na jedną z nich otrzymać dofinansowanie, byłaby to ogromna pomoc.

Komentarze (1)

I co? 2020-06-18 12:08

Udało się i nadal udaje się. Gospodarze, ufff?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: