Remontowo i koncertowo w bobolickim kościele

  • KW
  • 2018-08-30 11:14:31
Remontowo i koncertowo w bobolickim kościele
  • Foto: Gmina Bobolice

Rok 2018 w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bobolicach obfituje w wiele działań - nie tylko kulturalnych, ale również remontowych.

Remont kościoła parafialnego rozpoczął się od rekonstrukcji witraży figuralnych znajdujących się w prezbiterium. Konieczne było przeołowienie całych okien i założenie ich na nowo. Niektóre elementy wymagały wymiany, inne były pozamieniane. Przy demontażu dolne kwatery witraży ze względu na bardzo zły stan wymagały sklejenia taśmą. Renowacją zajęła się pracownia witraży Krzysztofa Mazurkiewicza z Koszalina. Wraz z rozpoczęciem prac przy prezbiterium kościoła parafialnego na początku kwietnia podjęto decyzję o remoncie całego wnętrza świątyni. Prace zbliżają się już ku końcowi i niedługo będzie można podziwiać ich efekty w całej okazałości odwiedzając bobolicki kościół. Z inicjatywy parafian rozpoczęto również renowację obrazów Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy znajdujących się na bocznych ołtarzach oraz stacji Drogi Krzyżowej. Do świątyni powrócił już odnowiony obraz Serca Pana Jezusa - informuje Gmina Bobolice.

W lipcu i sierpniu mieszkańcy gminy Bobolice mogli po raz kolejny uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym na najwyższym poziomie artystycznym za sprawą wykonawców występujących w ramach 52. Międzynarodowego Festiwalu Organowego. 7 lipca wystąpił rosyjski organista Daniel Zaretsky oraz Kamil Radzimowski Trio, który przeniósł zgromadzoną publiczność w świat dźwięków wydobywanych z unikalnego ormiańskiego instrumentu - duduka. Natomiast 16 sierpnia przed bobolicką publicznością zaprezentowali się rosyjski organista Taras Baginets oraz Chór Kameralny Filharmonii z Tajpej (Tajwan). Szczególnie drugi koncert zgromadził ogromną rzeszą melomanów. Jak zaznaczył ks. proboszcz Ryszard Baran: miło było usłyszeć z ust profesora Bogdana Narlocha, dyrektora artystycznego festiwalu, że warto w Bobolicach te koncerty urządzać, ponieważ cieszą się coraz większą frekwencją.

Remontowo i koncertowo w bobolickim kościele
  • Foto: Gmina Bobolice

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: