''Piętno mafii'' - kolejna powieść Piotra Rozmusa w księgarniach na początku 2019 roku

  • KW
  • 2018-08-29 13:12:36
''Piętno mafii'' - kolejna powieść Piotra Rozmusa w księgarniach na początku 2019 roku
  • Foto: archiwum TV Gawex

"Piętno mafii" – taki tytuł nosić będzie nowa książka Piotra Rozmusa, autora znanego z takich pozycji jak "Bestia" czy "Kompleks Boga". Tym razem szczecinecki pisarz stworzył historię nie w klimacie mrocznego thrillera, a kryminału opowiadającego o włoskiej grupie przestępczej. Premiera książki planowana jest na koniec stycznia 2019.

Na tę informację czekało wielu mieszkańców Szczecinka. Piotr Rozmus, autor kultowej już "Bestii", powraca z nową książką. Jak się okazuje, prace nad stworzeniem "Piętna Mafii", bo taki tytuł nosić będzie nowa powieść pisarza, trwały ponad półtora roku. Prace nad książką zakończyłem i wysłałem już do nowego wydawcy. Trwały one ponad rok i osiem miesięcy. To długo, zawsze kończyłem prace w ciągu roku. Natomiast tutaj od samego początku pisania nie ukrywałem, że chciałbym zmienić wydawcę i zrobić pewien krok na przód i myślę, że mi się udało. Nowa książka będzie nosić tytuł "Piętno mafii" i jest to kryminał mafijny. Akcja toczy się w Szczecinie, Neapolu, Sztokholmie, Harnosand. Tym razem postanowiłem dać odpocząć szczecinecczanom - mówi nam Piotr Rozmus, pisarz.

"Piętno mafii" będzie zdecydowanie inną książką, niż dotychczasowe pozycje w dorobku Piotra Rozmusa. Tym razem nie będzie to mroczny thriller, a kryminał nawiązujący do świata mafijnego. Książka jest o mafii, o włoskiej mafii, słynnej neapolitańskiej kamorze, która uchodzi za najbardziej krwawą mafię na świecie i o jej koligacjach z polskimi gangsterami. Jest to też książka o uczuciu, dokonywaniu ważnych wyborów, które potem rzutują na nasze życie - dodaje nasz rozmówca.

Co ciekawe, niedługo po premierze tego kryminału, wszyscy sympatycy twórczości Piotra Rozmusa będą mogli liczyć na kolejną książkę. Praca nad kryminałem była szalenie trudna, wymagała ode mnie bardzo dużo researchu i jest to specyficzny gatunek, jednak dobrze mi się go pisało. Teraz zasiadłem do kolejnej książki i będzie to uwielbiany przeze mnie thriller psychologiczny. Jeden już mam na swoim koncie, był to "Kompleks Boga" i kolejna powieść będzie właśnie w tym klimacie - zdradza P. Rozmus.

Warto wspomnieć, że "Piętno mafii" zostanie wydane przez jedno z największych wydawnictw w Polsce, dzięki któremu na polski rynek trafiły takie pozycje jak "50 Twarzy Greya" czy "Kod Leonarda Da Vinci".

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: