Dzisiaj ostatni dzień rejestrowania Komitetów Wyborczych

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-08-27 11:18:13
Dzisiaj ostatni dzień rejestrowania Komitetów Wyborczych
  • Foto: TV Gawex

Już tylko 54 dni pozostały do wyborów samorządowych, które przypomnijmy zostały zaplanowane na 21 października. Dzisiaj jest natomiast ostatni dzień, kiedy to mogą rejestrować się komitety wyborcze. Na ten moment jest już ich przeszło 4700, w tym 17 komitetów ogólnopolskich ugrupowań, zarejestrowanych przez PKW. Pozostałe, mniejsze, zgłasza się u określonego komisarza wyborczego.

I tak w Powiecie Szczecineckim zarejestrowało się kilkanaście komitetów, między innymi Komitet Wyborczy Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego, z którego o fotel burmistrza walczyć będzie Wiesław Suchowiejko. Swój komitet powołał również Ruch Miejski Krzysztof Berezowski, Otwarty Samorząd, a także Prawica Razem dla Szczecinka i Razem dla Szczecinka. Jeżeli chodzi o Szczecinek, to na dzisiaj znamy także kandydata na burmistrza z ramienia koalicji PO-Nowoczesna, którym jest Daniel Rak. 

Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej możemy znaleźć także informacje o komitetach zarejestrowanych w gminach powiatu Szczecineckiego. Jest ch dokładnie 7. W Bornem Sulinowie są to KWW Doroty Chrzanowskiej oraz Dariusza Czerniawskiego, w Białym Borze KWW Lucyna Lesińska i KWW Nowa Gmina, w Barwicach KWW Piotra Sadury oraz Łączą Nas Barwice, natomiast w Turowie KWW Razem dla Turowa. 
 
Kończący się termin rejestracji komitetów zapewne spowoduje, że w ciągu najbliższych dni zaczniemy poznawać poszczególnych reprezentantów danych ugrupowań. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: