14. Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Bornem Sulinowie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-08-23 14:14:01
14. Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Bornem Sulinowie
  • Foto: TV Gawex

Nie minęły jeszcze wrażenia po Zlocie Pojazdów Militarnych, a w Bornem Sulinowie odbyła się już kolejna impreza z motywem wojskowym w roli głównej. Mowa tu o kolejnej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, w którym udział wzięli członkowie Domów Pomocy Społecznej. Na scenie uczestnicy zaprezentowali się w wojskowym repertuarze - można było usłyszeć pełne radości pieśni i ballady, ale również i te wprowadzające w nastrój zadumy.

Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, jego pensjonariusze, kadra i goście jak każdego roku,  zostali skoszarowani. Co prawda na jeden dzień, ale wszyscy stawili się mniej lub bardziej umundurowani by śpiewać, bawić się i integrować podczas 14. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych, który na dobre wpisał się w kalendarz imprez borneńskiej placówki. 

„Nasz festiwal ma bardzo duże powodzenie wśród uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy  oraz mieszkańców innych domów pomocy społecznej. Przygotowania u nas trwają długo, bo poza tym, że nasz zespół muzyczny też tutaj występuje czyli seniorzy razem z pracownikami to równolegle  przygotowywane są smakołyki w kuchni oraz logistyczne przystosowanie placu do festiwalu.” - opowiada Krystyna Berdyńska, dyrektor DPS w Bornem Sulinowie.

Dziś do Bornego zjechali się podopieczni z domów pomocy społecznej i świetlic środowiskowych z czterech województw. Nie zabrakło także przedstawicieli władz samorządowych. Uroczystego otwarcia festiwalu dokonali dyrektor borneńskiego DPSu, Krystyna Berdyńska oraz  starosta szczecinecki Krzysztof Lis. 
Jak wspólnie podkreślają wszyscy terapeuci, tego typu imprezy to doskonała terapia dla osób niepełnosprawnych. Uczestnicy przygotowują dwa utwory głównie utrzymane w tematyce żołnierskiej. Jeśli chodzi o akompaniament to tu panuje pełna dowolność można przygrywać na instrumentach, można z playbacku,a nawet acapella. Jak podkreślają organizatorzy, na tym festiwalu nie ma przegranych, wszyscy otrzymują puchary i dyplomy. Każdego roku na borneńskiej scenie oprócz występów uczestników przewidziany jest również koncert gościa specjalnego. Tym razem wystąpił zespół No To Co znany m.in. z takich hitów jak np. "Te Opolskie Dziołchy" czy  "Kwiat Czerwony".

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: