Będą rozmawiać o bezpieczeństwie nad wodą

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-08-23 11:37:26
Będą rozmawiać o bezpieczeństwie nad wodą
  • Foto: archiwum TV Gawex

Ciężko pracują przez cały rok i pod koniec sezonu nie zwalniają tempa. O bezpieczeństwie, ale i atrakcjach nad morzem, jeziorem oraz rzeką będzie można porozmawiać z ratownikami zachodniopomorskiego WOPR-u. W dziesięciu miejscowościach Pomorza Zachodniego odbędą się spotkania w edukacyjnych miasteczkach wodnych. Pierwsze już w niedzielę, 26 sierpnia 2018 r. na plaży w Międzyzdrojach.

Spotkania organizuje zachodniopomorski WOPR oraz Urząd Marszałkowski w ramach Zachodniopomorskiego Roku Rzeki Odry. Miasteczka mają przybliżyć mieszkańcom województwa i turystom możliwości spędzania wolnego czasu i rekreacji w obrębie rzeki Odry i innych akwenów wodnych, przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Działania edukacyjne odbywać się będą w specjalnie zorganizowanych stacjach – pierwszej pomocy, bezpieczeństwa wodnego, Rzeki Odry. Zaplanowano także atrakcje wodne m.in. holowanie na desce lub „ciastku”, deskę SUP, „water roller”, rejsy motorówką oraz pokazy sprzętu ratowniczego i przeciwpowodziowego. Udział we wszystkich aktywnościach w ramach poszczególnych stacji będzie można zaznaczyć na specjalnych kartach zadań, a dla najwytrwalszych uczestników przygotowano zestawy upominków. Dzień w edukacyjnym miasteczku wodnym zakończy się specjalistycznymi pokazami ratownictwa wodnego.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Międzyzdrojach. Miasteczko czynne będzie od godziny 10 do 18 (plaża zachodnia). Kolejne spotkania w miasteczkach odbędą się w: Moryniu (1.09), Myśliborzu (02.09), Szczecinie (8.09), Trzebieży (09.09), Pełczycach (15.09), Karlinie (22.09), Koszalinie (23.09), Szczecinku (29.09) i Gryfinie (30.09).

Urząd Marszałkowski od lat wspiera zarówno działania profilaktyczne takie jak szkolenia dla ratowników, zakup sprzętu i środków medycznych, jak i kampanie edukacyjne zachęcające do bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Od roku 2007 przeznaczył na ten cel ponad 1,7 mln zł.

 

 

 

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: