Tradycje polskie i ukraińskie w Przećminie

  • KW
  • 2018-08-22 14:38:15
Tradycje polskie i ukraińskie w Przećminie
  • Foto: Gmina Kołobrzeg

Mieszkańcy całego powiatu spotkali się po raz kolejny w malowniczym Przećminie by wspólnie świętować podczas Festiwalu Kultury Polsko-Ukraińskiej. IV edycję imprezy świętowano przy wspaniałych tradycyjnych potrawach polskich oraz ukraińskich oraz występach artystycznych lokalnych chórów i grup śpiewaczych. Na scenie na rozgrzewkę wystąpił zespół MAYOL oraz chór Kalyna.

Mistrz kuchni i słowa Robert Bochenko przygotował dla wszystkich pyszny bigos, była tez masa atrakcji dla dzieci. Oficjalnego otwarcia tradycyjnie wraz z wójtem dokonał Miron Duńczak, przedstawiciel mniejszości ukraińskiej Przećmina.

Tempo imprezy podkręcił występ grupy Luiku, która przyjechała z Ukrainy specjalnie, aby wystąpić na festiwalu w Przećminie. Ich muzyka pokazała jak wiele kultur i nurtów muzycznych przeplata się zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Po ubiegłorocznym występie w Dźwirzynie, publiczności w Gminie Kołobrzeg ponownie zaprezentował się zespół Bubliczki grający folk w ciekawych i niekiedy mocniejszych aranżacjach. Gwiazdą wieczoru była Tatiana Galitsyna, która zaczarowała wszystkich sztuką malowania piaskiem przy towarzyszącej i uzupełniającej show muzyce. Na zakończenie 4 edycji festiwalu niebo rozświetliły fajerwerki, a najbardziej wytrwali bawili się przy muzyce do późnych godzin nocnych.


  • Foto: Gmina Kołobrzeg

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: