Sportowy sukces zawodników Klubu Pływackiego w Białymstoku

  • KW
  • 2018-08-22 13:13:04
Sportowy sukces zawodników Klubu Pływackiego w Białymstoku
  • Foto: Igor Siódmiak Triathlon FB

W niedzielę (19.08) w Białymstoku odbywały się triathlonowe zawody z serii ELEMENTAL Tri Series. W ramach tej imprezy odbywał się także Puchar Polski oraz Turniej Nadziei Olimpijskich. Bardzo dobrze na Podlasiu spisali się reprezentanci Miejskiego Klubu Pływackiego Szczecinek.

Start i meta mieściły się tuż obok Zalewu Dojlidy. Na dystansie sprinterskim (2,5 km pływanie, 20 km jazdy rowerem, 5 km biegu) na szóstym miejscu zawody zakończył reprezentant Polski ze Szczecinka, Igor Siódmiak. W kategorii młodzieżowców został on sklasyfikowany na drugim miejscu za Piotrem Ławickim z Polkowic. Czas zawodnika MKP to 01:00:33. Na dystansie super sprinterskim (2,5 km - 10 km - 2,5 km), najlepszy okazał się być Maciej Dąbkowski, który zwyciężył z przewagą blisko półtorej minuty nad drugim zawodnikiem. Czas szczecinecczanina na mecie wyniósł 37 minut i 3 sekundy. Pierwszych trzech zawodników i pierwsze trzy zawodniczki w każdej kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki.

W międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich na dystansie super sprinterskim, w kategorii młodzików dziesiąte miejsce zajął Antoni Borys - jego czas końcowy to 35 minut i 16 sekund (3 miejsce wśród Polaków). Organizatorem niedzielnych zawodów był Urząd Miasta Białystok we współpracy z Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

info: MKP Szczecinek

Komentarze (1)

radzio 2018-08-22 14:02

Gratulacje dla Mistrzów z Klubu Pływackiego

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: