Morskie Centrum Nauki zaprezentuje się w Szczecinku [ZAPROSZENIE]

  • KW
  • 2018-08-22 12:44:56
Morskie Centrum Nauki zaprezentuje się w Szczecinku [ZAPROSZENIE]
  • Foto: CEEiRJ Szczecinek

Już w najbliższy czwartek i piątek (23-24.08) przed budynkami szczecineckiego Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku zaprezentuje się nowo powstające Morskie Centrum Nauki ze Szczecina.

Już sama forma prezentacji zachęca do poznania wystawy, ponieważ została ona przygotowana w kontenerze, służącym do transportu towarów statkami. Wielki, metalowy kolos przekształci się jednak na dwa dni w wysoce nowoczesną i ciekawą wystawę, dostępną dla wszystkich chętnych.

Mobilna wystawa, z jaką pojawią się w Szczecinku nasi goście, ma za zadanie przede wszystkim pokazać czym będzie Morskie Centrum Nauki - mówi Radosław Wąs, dyrektor CEEiRJ. To wyjątkowa szansa poznania idei i celów powstania swoistej świątyni wody i morza. Będzie to bez wątpienia wyjątkowe miejsce.

Morskie Centrum Nauki powołane zostało przez radnych sejmiku wojewódzkiego w Szczecinie 12 września 2017 ubiegłego roku. Ta nowo powstająca instytucja kultury stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie, zgłaszane przez mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Wystawa i kadra MCN odwiedzi Szczecinek na nasze zaproszenie. Wszystko w ramach konferencji, która podsumuje jeden z naszych projektów i da szansę poszerzyć wiedzę o działalności placówek o profilu podobnym do szczecineckiego Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior - dodaje Radosław Wąs.

Wystawę mobilną można będzie zobaczyć w najbliższy czwartek i piątek przed szczecineckim Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, w godzinach 10.00 - 18.00.

Więcej o Morskim Centrum Nauki w Szczecinie znajdziecie Państwo na www.centrumnauki.eu.

info: Marcin Tadzik, CEEiRJ

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: