Festiwal zainaugurował otwarcie Parku Robin Hooda

  • KW
  • 2018-08-21 10:04:29
Festiwal zainaugurował otwarcie Parku Robin Hooda
  • Foto: TV Gawex

Festiwal Robin Hooda to przede wszystkim turniej łuczniczy inaugurujący otwarcie Parku Robin Hooda. Do Koszalina zjechali się łucznicy tradycyjni ze wszystkich zakątków kraju, aby wziąć udział w turnieju odtwórców historycznych. Czekały na nich cenne nagrody i możliwość rywalizacji na 70-metrowym torze łuczniczym. Impreza odbyła się w sobotę, 18 sierpnia.

18 sierpnia oficjalnie oddany został do użytku koszaliński Park Robin Hooda, który został zrealizowany w ramach Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja kosztowała około 600 tysięcy złotych i wzbogaciła infrastrukturę rekreacyjną Koszalina. Pozwoli ona m.in. na organizację zawodów w łucznictwie i imprez kulturalnych przygotowywanych przez Koszalińską Kompanię Rycerską. Park Robin Hooda znajduje się przy ul. Racławickiej 17.

Podczas Festiwalu Robin Hooda na wszystkich odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji - łucznictwo, walki na miecze, tańce, kaligrafia, gry średniowieczne i wiele więcej. Relacja z wydarzenia w dzisiejszym (21.08) programie lokalnym TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: