Na Wyspie Solnej w Kołobrzegu powstanie edukacyjna ścieżka

  • KW
  • 2018-08-20 14:49:48
Na Wyspie Solnej w Kołobrzegu powstanie edukacyjna ścieżka
  • Foto: www.e-kg.pl

Średniowieczne tradycje warzelnicze, historia Reduty Morast czy znaleziska archeologiczne będą elementami całorocznej ścieżki edukacyjnej na Wyspie Solnej w Kołobrzegu. Ekspozycja powstanie dzięki wsparciu z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Umowę z prezesem Zarządu Morskiego Portu Kołobrzeg podpisano w miniony czwartek.

W ramach ścieżki edukacyjnej przedstawiającej historię Wyspy Solnej pojawią się tablice informacyjne, gabloty przestrzenne i makieta z brązu. Na tablicach znajdą się m.in. informacje o średniowiecznych tradycjach warzelniczych w Kołobrzegu, a także historia Reduty Morast. W przestrzennych gablotach umieszczone zostaną znaleziska odkryte na wyspie w 2014 r. podczas prac archeologicznych takie jak ceramika, kości zwierzęce oraz ciężarki na sieci. Na terenie Reduty Morast zlokalizowana będzie mapa plastyczna Twierdzy Kołobrzeg - makieta odlana z brązu. Całoroczna ekspozycja będzie ogólnodostępna dla mieszkańców i turystów.

Muzea, skanseny czy miejsca pamięci są pełne ciekawostek, informacji i znalezisk, dzięki którym możemy poznać przeszłość danego obszaru. Cieszę się, że na Wyspie Solnej, przy wsparciu unijnych środków, powstanie takie miejsce upamiętniające lokalną historię i tradycję, które związane są także z sektorem rybackim – mówiła Członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska.

Całkowity koszt działania inwestycji to kwota ponad 200 tys. zł, dofinansowanie z PO „Rybactwo i Morze” 2014-2020 wyniesie blisko 180 tys. zł.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: