Zmiany w budżecie i oficjalna rezygnacja dwóch radnych z klubu PO

  • KW
  • 2018-08-20 14:16:07
Zmiany w budżecie i oficjalna rezygnacja dwóch radnych z klubu PO
  • Foto: TV Gawex

Za nami wyjątkowo spokojna sesja Rady Miasta Szczecinek. W sali obrad ratusza podjęto dziś (20.08) kilkanaście uchwał związanych między innymi ze zmianami w budżecie i w planach zagospodarowania przestrzennego. Również dzisiaj dwóch radnych złożyło oficjalną rezygnację z klubu Platformy Obywatelskiej.

To była jedna z bardziej płynnych i spokojnych sesji Rady Miasta. Porządek dzisiejszych obrad zawierał 19 punktów, a radni mieli do przegłosowania kilkanaście uchwał. Na samym początku pochylono się nad zmianami w budżecie miasta. Musieliśmy zrobić kilka korekt, przesunięć, poprawek, między innymi dlatego, że doszły pieniądze rządowe i unijne na program organizacyjny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jak również miasto zaciągnie pożyczkę w WFOŚiGW na zakup drona, który będzie monitorował powietrze w naszym mieście - relacjonuje przebieg sesji Małgorzata Bała, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Szczecinek. W ramach tego punktu dokonano również przesunięć w budżecie, które związane były z adaptacją budynku po byłej Słowiance przy ulicy Pilskiej na mieszkania socjalne.

W dalszej części obrad podjęto uchwały dotyczące między innymi miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Ostatnim punktem sesji tradycyjnie były wnioski i zapytania radnych, gdzie dyskutowano między innymi o centralnym placu zabaw oraz systemie wypożyczalni rowerów miejskich. Przy tym punkcie głos zabrał również radny Maciej Batura, który oficjalnie poinformował o rezygnacji z klubu Platformy Obywatelskiej. W dniu dzisiejszym z Panem Radnym Zdzisławem Miechowieckim złożyliśmy rezygnację z zasiadania w klubie. Sytuacja jest podyktowana tym, że w najbliższych wyborach samorządowych będziemy startować nie z list Platformy, lecz z list Porozumienia Samorządowego i będziemy popierać kandydata na burmistrza Pana Wiesława Suchowiejkę - informuje nas Maciej Batura. Było nam bliżej do Wiesława Suchowiejki i list, które on będzie reprezentował, dlatego podjęliśmy taką decyzję - dodaje. Drugi z radnych, który zrezygnował z zasiadania w klubie PO, Zdzisław Miechowiecki odmówił komentarza w tej sprawie.

Relacja z sesji w dzisiejszym (20.08) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia. Zapraszamy!

Komentarze (1)

Tomas 2018-08-21 11:31

Nasze Miasto zmienia się na plus i fajnie. Natomiast czy będzie się dalej rozwijać pod inną władzą niż władza Daniela - viceburmistrza walczącego w sądzie o oczyszczenie z zarzutów prokuratorskich? Myślę że tak. Zewsząd słyszę że mieszkańcy mają dość: - braku pojawienia się w Szczecinku innych inwestorów poza Grupą Krono które dałyby przeciwwagę monopoliście z branży drzewnej?!? - pomysłów syna burmiszcza takich jak traktorki dla PGK za 0,5 mln straty?? - płacenia kar ponad 600 tyś złotych za program Civitas i mówienia że wszystko jest ok, - urzędniczych kursów językowych za które żar url prokuratorskie ma Viceburmistrz?!? - afer z ziemią na Ptasim Wzgórzu które przyciągnęły TVN na darmową niekoniecznie pozytywną reklamę Szczecinka w Polsce?!? - usadzania w spółkach miejskich prezesów bez konkursów i doświadczenia( pani prezes Basenu mieszkająca obok wiceburmistrza słynna na całą Polskę za niewpuszczanie na baseny malutkich dzieci? - wysłuchiwania że pył nad Szczecinkiem zatruwający powietrze to „pył znad Kaliningradu”? - itd itp Ja osobiście mam dość takiej władzy!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: