Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska prowadzi konsultacje

  • KW
  • 2018-08-13 14:22:07
Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska prowadzi konsultacje

Czy czas letni i czas zimowy odejdą do lamusa? Temat rezygnacji ze zmiany czasu wiosną i jesienią od jakiegoś czasu jest głośno dyskutowany. Aktualnie tematem zajęła się Komisja Europejska, która prowadzi konsultacje społeczne. Każdy chętny poprzez internetową ankietę może wyrazić swoje zdanie na ten temat do 16 sierpnia br.

Zmiana czasu ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Reguluje ją Dyrektywa 2000/84/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 19 stycznia 2001 r. w sprawie ustaleń dotyczących czasu letniego. Zgodnie z nią, czas letni wprowadza się w ostatnią niedzielę marca, natomiast odwołuje się w ostatnią niedzielę października - wtedy czas lokalny przesuwany jest godzinę do tyłu.

W odpowiedzi na wnioski obywateli, Parlamentu Europejskiego i niektórych państw członkowskich  Komisja Europejska postanowiła zapytać mieszkańców Unii Europejskiej czy chcą zmian w tym zakresie, a mianowicie rezygnacji z przestawiania zegarów wiosną i jesienią. Swoje opinie można wyrażać za pomocą internetowej ankiety dostępnej TUTAJ.

Czy uważasz, że UE powinna zrezygnować ze zmian czasu?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: