Szczegóły ewakuacji Podczela

  • KW
  • 2018-08-12 14:38:08
Szczegóły ewakuacji Podczela
  • Foto: www.e-kg.pl

W poniedziałek (13.08) od godziny 7:00 do czasu podjęcia z morza bomb zamknięta zostanie droga krajowa nr 11 na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wschodnią do Ustronia Morskiego. Zamknięte zostaną również wszystkie dojazdy oraz ścieżka rowerowa. Oprócz osiedla Podczele ewakuowany zostanie ośrodek Holtur oraz miejscowość Bagicz. Wyłączone zostanie lotnisko. 

Już od niedzieli prowadzona jest akcja informacyjna odnośnie ewakuacji. Policjanci, strażnicy miejscy i pracownicy Urzędu Miasta będą starali się dotrzeć do każdego mieszkańca osobiście. Jeżeli im się to nie uda, informacja pozostawiona zostanie na drzwiach. 

Od godziny 9.00 do godziny 13.00 zamknięta zostanie linia kolejowa pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem. Pociągi będą kierowane na objazd przez Białogard. Osoby mające wysiąść w Ustroniu Morskim będą miały zapewniony przejazd komunikacją zastępczą. 

Na czas akcji wyłączone zostanie kąpielisko morskie od kołobrzeskiego portu aż do Wieniotowa. Strefa całkowicie wyłączona na lądzie i morzu wynosić będzie 2.5 km. Na morzu pilnować jej będą jednostki pływające straży granicznej, zaś plaży patrole WOPR wraz z policją.

Od godziny 10.00 Urząd Miasta uruchomił infolinię. Numer 94 35 514 24 będzie czynny od godziny 10.00 do 22.00 dnia 12.08 i od 6.00 do zakończenia działań dnia 13.08. W pierwszej kolejności prosimy o kontakt osoby wymagające transportu medycznego - apelują urzędnicy.

Osoby ewakuowane będą miały zapewnione miejsce w obiektach MOSiRu (Hala Milenium) oraz możliwość parkowania.

O sprawie pisaliśmy w artykule: Bomby lotnicze odkryte na plaży w Kołobrzegu. Zamknięta plaża, ewakuacja osiedla

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: