Bomby lotnicze odkryte na plaży w Kołobrzegu. Zamknięta plaża, ewakuacja osiedla

  • KW
  • 2018-08-11 20:56:40
Bomby lotnicze odkryte na plaży w Kołobrzegu. Zamknięta plaża, ewakuacja osiedla
  • Foto: www.e-kg.pl

Ewakuacja Podczela - winne temu są bomby lotnicze z okresu II wojny światowej odkryte na plaży tuż obok osiedla. Jak ustalili po wizytacji terenu saperzy są to 150 kilogramowe pociski, które zagrażają bezpieczeństwu, a ich stan jest fatalny. W trybie pilnym chwilę po godzinie 10 w sobotę (11.08) w kołobrzeskim magistracie zebrał się sztab kryzysowy, który podjął decyzję co ze znaleziskiem zrobić.

Urzędnicy wspólnie ze wszystkimi służbami mundurowymi zdecydowali się na ewakuację osiedla i wyciągnięciu bomb z morza. Ma to nastąpić w poniedziałek rano. Jak poinformowali przedstawiciele urzędu, w związku z całą zaplanowaną operacją w promieniu kilku kilometrów nikt nie będzie mógł przebywać w tym czasie na plaży. Od Ustronia Morskiego aż do molo w Kołobrzegu nie będzie można wchodzić do wody. Będzie to nie lada wyzwanie dla wszystkich, którzy będą w tym dniu zabezpieczać teren, gdyż w poniedziałek ma panować słoneczna pogoda.

Dla mieszkańców Podczela będzie zorganizowana komunikacja miejska, która będzie mogła ich zabrać na Halę Milenium lub kołobrzeski stadion.

Szczegóły całej akcji będą przedstawione jutro.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: