''Swój obcy'' z dofinansowaniem. Finał projektu w październiku

  • KW
  • 2018-08-10 15:00:43
''Swój obcy'' z dofinansowaniem. Finał projektu w październiku
  • Foto: Iwona Aleksandrowicz

W Szczecinku aż 7 projektów uzyskało wsparcie z Programu Społecznik. Jednym z nich jest pomysł szczecineckiej fotograf Iwony Aleksandrowicz „Swój obcy”. To inicjatywa zakładająca stworzenie serii zdjęć ukazujących cudzoziemców, którzy zdecydowali się osiedlić w Szczecinku i okolicach. Wszystkie prace realizowane w ramach projektu będą zaprezentowane podczas specjalnej wystawy, a także w albumie.

"Swój obcy" to obraz cudzoziemców, którzy zdecydowali się osiedlić w Szczecinku i okolicach. Obraz ich codziennego życia, pracy, ulubionych miejsc, problemów i sukcesów. Pomysł ten zrodził się w głowie szczecineckiej fotograf Iwony Aleksandrowicz, jednak aby udało się go zrealizować potrzebne były środki finansowe, dlatego też szczecinecka fotograf zdecydowała się powalczyć o fundusze z Programu Społecznik. Najpierw trzeba było złożyć wniosek, a potem czekać na zakwalifikowanie aplikacji. Kolejny krok to głosowanie obywatelskie. Iwona Aleksandrowicz przeszła całą procedurę pomyślnie i udało się - w drodze głosowania obywatelskiego, które odbywało się drogą internetową, projekt zebrał tyle głosów, iż przyznano mu środki na realizację.

Pracę nad projektem już się rozpoczęły. Obecnie udało się przeprowadzić cztery sesje zdjęciowe. Jednak szczecinecka fotograf nie zamyka się tylko na Szczecinek, jak sama przyznała, nowych twarzy poszukuje także w Koszalinie i Sławnie. Pierwsze zdjęcia już są, gdyż zaczęłam troszeczkę wcześniej, nie wiedząc czy otrzymam dofinansowanie, ponieważ wiedziałam jaki ogrom pracy mnie czeka, a termin realizacji projektu jest dość krótki. Muszę się zmieścić do końca października. Mam wykonane cztery sesje (...). Kolejne osoby są umówione w 90%. Nie ukrywam, że mam problem ze znalezieniem osób z terenu Koszalina i Sławna, bo jest to projekt regionalny i chciałam zahaczyć także o te osoby - mówi nam Iwona Aleksandrowicz i zaprasza osoby z tych terenów do zgłoszenia się. Nie ma się czego bać - zachęca.

Wszyscy zainteresowani tym projektem szczegółowe dane kontaktowe znajdą na fanpage'u facebookowym autorki projektu Iwona Aleksandrowicz – fotograf bądź też na stronie internetowej www.iwonaaleksandrowicz.com.

Na zakończenie projektu odbędzie się wernisaż prezentujący wszystkie prace. Kolejną częścią wieńczącą inicjatywę będzie album, w którym pojawią się prezentowane zdjęcia. Ekspozycja została zaplanowana na koniec października i odbędzie się ona w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: