Trudności formalne przy ponownej instalacji pomostu ''T''

  • KW
  • 2018-08-10 13:15:43
Trudności formalne przy ponownej instalacji pomostu ''T''
  • Foto: archiwum TV Gawex / pomost w trakcie rozbiórki

Rozebrany pomost w kształcie literki T, zlokalizowany na przedłużeniu ulicy Pileckiego, który docelowo miał być podzielony na dwa mniejsze i zamontowany na Trzesiece i Świątkach wciąż czeka na swój czas. Jak się okazuje, problemem jest przedłużająca się procedura, a dokładniej brak zgody Wód Polskich na realizację tego zadania.

Pomost "T" zniknął z krajobrazu szczecineckiego jeziora na początku kwietnia br. Jego demontaż związany był z inwestycją przeprowadzoną przy Centrum Konferencyjnym Zamek, a mianowicie budową dwupoziomowego pomostu. Od początku zakładano, że po wybudowaniu obiektu przy Zamku, stary pomost ''T'' zostanie rozebrany i podzielony na dwie części. Jedna z nich trafić miała na Świątki, druga natomiast na Trzesiekę. Natrafiliśmy na pewne trudności formalne - komentuje fakt, że pomost nadal nie został zainstalowany w dwóch ww. miejscach Szymon Bibik, zastępca dyrektora OSiR Szczecinek. Do tych pływających pomostów musi być część stacjonarna, a więc palowanie, stały pomost. Decyzja o budowie tych części jest przyznawana na podstawie pozwolenia wodno-prawnego - dodaje nasz rozmówca.

Tego typu decyzje wydaje podmiot, który rozpoczął działalność od początku bieżącego roku, czyli Wody Polskie. Jest pewien problem, żeby zgodę na budowę od nich uzyskać. Mają dość długie terminy wydawania takich decyzji i po prostu to wszystko ugrzęzło w Wodach Polskich - podsumowuje Szymon Bibik i zaznacza, że jest szansa, aby na przełomie sierpnia i września uzyskać potrzebny dokument. Następnie Ośrodek Sportu i Rekreacji zwróci się do Starostwa Powiatowego w Szczecinku o wydanie pozwolenia na budowę.

Komentarze (1)

Ana 2018-08-10 16:08

Pomost powinien powróć na swoje miejsce. Jeśli przeszkadzał przy dokowaniu stateczku przy pomoście zamek to niech tam nie dobija.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: