Miasto wyłoniło wykonawcę przebudowy budynku przy ulicy Pilskiej na mieszkania socjalne

  • KW
  • 2018-08-09 12:54:28
Miasto wyłoniło wykonawcę przebudowy budynku przy ulicy Pilskiej na mieszkania socjalne
  • Foto: TV Gawex

"Wykonanie przebudowy budynku produkcyjnego na mieszkalne lokale socjalne w Szczecinku" - to kolejny projekt, który jest realizowany przez miasto Szczecinek. W ramach tego zadania w budynku po starej Słowiance przy ulicy Pilskiej utworzonych zostanie ponad 20 lokali mieszkalnych. W miniony wtorek, 7 sierpnia, nastąpiło rozstrzygnięcie przetargu na realizację tej inwestycji.

Jednym z problemów z jakim boryka się miasto Szczecinek jest brak mieszkań. Dlatego też przy każdej nadarzającej się okazji samorząd podejmuje działania w celu zaadaptowania bądź wybudowania nowych lokali. Już niedługo władze miasta przystąpią do realizacji kolejnego projektu. Tym razem będzie to przebudowa budynku produkcyjnego po starej Słowiance na mieszkania socjalne. We wtorek otworzyliśmy oferty. Wpłynęły dwie oferty na przebudowę byłego budynku produkcyjnego Słowianki na ulicy Pilskiej na budynek socjalny. Już jakiś czas temu zrobiliśmy projekt przebudowy, natomiast czekaliśmy na odpowiedni moment, kiedy będziemy mieli środki do wykonania tej inwestycji. Jest ona dofinansowywana z budżetu państwa przez Bank Gospodarstwa Krajowego, dostaniemy dopłatę 40-procentową. Powstaną 24 nowe mieszkania dedykowane mieszkańcom mieszkań socjalnych, którzy mają rodziny od 2 do 5 osób - mówi Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas.

W procedurze przetargowej wpłynęły łącznie dwie oferty, z czego jedna spełniała wymagania przede wszystkim finansowe. Najwyższa oferta była powyżej 4 mln złotych. My mamy w budżecie 3 miliony. Na szczęście druga wyniosła 3 mln 100 tys. zł, czyli odbiega na tyle mało, żeby przekonać radnych, że inwestycja jest na tyle ważna i należy w przyszłym roku te pieniądze dołożyć. Inwestycja jest dwuletnia, ona zakończy się pod koniec listopada 2019 roku - dodaje nasz rozmówca.

Więcej na ten temat w Szczecineckim Programie Samorządowym, który jak zwykle zobaczą Państwo w piątek (10.08), po serwisie informacyjnym Echa Dnia w TV Gawex.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: