Goście z Noyelles sous Lens w Szczecinku

  • KW
  • 2018-08-08 14:42:47
Goście z Noyelles sous Lens w Szczecinku
  • Foto: Mateusz Ludewicz, UM Szczecinek

Pięcioosobowa delegacja z partnerskiego miasta Noyelles sous Lens w miniony weekend gościła w Szczecinku. Francuzi wzięli udział w sobotnim parkrunie i niedzielnym biegu na 15 kilometrów wokół Trzesiecka. Po raz pierwszy w sezonie letnim odwiedzili też Mysią Wyspę, zobaczyli Szczecinek z perspektywy jeziora oraz mieli okazję spróbować swoich sił na wyciągu do nart wodnych. Do tej pory goście z Noyelles przyjeżdżali do Polski głównie na odbywający się w kwietniu Memoriał Winanda Osińskiego.

Szczecinek latem robi jeszcze większe wrażenie niż wczesną wiosną. Jest tu wiele miejsc, w których można wypocząć i widać, że mieszkańcy bardzo chętnie z nich korzystają. Zawsze przyjeżdżamy tu z wielką przyjemnością – komentował Philippe Cerf, szef delegacji i wicemer Noyelles sous Lens.

Ważnym punktem pobytu była wizyta na grobie śp. Eugeniusza Szybistego, byłego dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji, która został zorganizowana specjalnie na życzenie strony francuskiej. Na cmentarzu gościom z Noyelles towarzyszył burmistrz Daniel Rak.

Kolejna wizyta Francuzów planowana jest już w przyszłym roku. Za rok do naszego miasta przyjedzie też grupa młodzieży z Noyelles sous Lens.

info: Mateusz Ludewicz, UM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: