Autobusy elektryczne w Szczecinku z opóźnieniem

  • KW
  • 2018-08-07 13:11:37
Autobusy elektryczne w Szczecinku z opóźnieniem
  • Foto: TV Gawex

Już niebawem do Szczecinka przyjadą zapowiadane autobusy elektryczne. Aktualnie trwają przygotowania całego systemu związanego z obsługą pojazdów, czyli przede wszystkim zbudowanie stacji ładowania, z której korzystać będzie nowa flota.

Już wielokrotnie informowaliśmy Państwa o planach miasta dotyczących zakupu nowych autobusów. Do Szczecinka ma trafić 10 nowych autobusów elektrycznych. Ich zalety są powszechnie znane: ciche, wygodne i co najważniejsze ekologiczne. Jednak zanim nowe nabytki trafią na ulice Szczecinka, Komunikacja Miejska musi uporać się z budową stacji, w której będą one ładowane. Jesteśmy na etapie wykonywania prac budowlanych związanych z zasilaniem całego systemu ładowania autobusów elektrycznych. Jest stawiana stacja energetyczna o mocy 1 MW, będziemy z niej zasilać ładowarki do ładowania autobusów. Mamy już wybudowane złącze wysokiego napięcia, wszystko jest zgodne z terminami, więc będziemy gotowi na czas jeśli chodzi o zasilanie - mówi nam Tomasz Merk, dyrektor Komunikacji Miejskiej w Szczecinku.

Komunikacja prognozowała, że z końcem sierpnia w Szczecinku pojawi się 10 nowych elektrycznych nabytków. Na chwilę obecną wiadomo już, że ten termin jest nieaktualny. Powód? Opóźnienia w produkcji u producenta. Czekamy na zawiadomienie o możliwości dokonania wstępnych odbiorów w Lublinie. Później po wstępnych odbiorach producent będzie miał czas na ewentualne poprawki. Następnie będzie kolejny etap w Lublinie i ostatni w Szczecinku. Mamy nadzieję, że nie będzie jakiś wielkich opóźnień, chociaż opóźnienia się teraz zdarzają ze względu na bardzo dużą ilość zamówień - podsumowuje Tomasz Merk.

Przypomnijmy, na zakup 10 niskopodłogowych pojazdów na prąd szczecinecka KM otrzymała ponad 17,5 miliona złotych dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Wartość całego projektu to ponad 25 mln zł.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: