Więcej środków finansowych na remont nowej siedziby organizacji pozarządowych

  • KW
  • 2018-08-07 11:17:51
Więcej środków finansowych na remont nowej siedziby organizacji pozarządowych
  • Foto: TV Gawex

W poniedziałek (06.08), o godzinie 15:00 w siedzibie szczecineckiego Urzędu Miasta odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miasta, w trakcie której radni pochylili się nad dwiema uchwałami w sprawie zmian w budżecie miasta Szczecinek na 2018 rok oraz wieloletniej prognozy finansowej miasta Szczecinek na lata 2018-2025. Z wnioskiem burmistrza o zwiększenie budżetu na remont budynku przy ul. Armii Krajowej zgodziło się 14 radnych, 4 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.

W planie sesji zawarto dwa punkty, które ściśle związane były z wyższą kwotą remontu budynku przy ul. Armii Krajowej, do której mają być przeniesione organizacje pozarządowe. Obecnie mają one swoje siedziby przy ul. W. Bartoszewskiego, w starym SZOKu.

Przypomnijmy, odbył się już trzeci przetarg na wyremontowanie budynku po Szkole Podstawowej nr 3. Pierwsze dwa postępowania przetargowe zostały nierozstrzygnięte z powodu zbyt wysokich kwot proponowanych przez wykonawców. W tej chwili wykonawcy trochę zmniejszyli ceny, jednak są one nadal większe niż założył ratusz. W związku z tym, aby rozpocząć realizację tego zadania miasto musi dołożyć 1,5 miliona złotych. Dodatkowo wprowadzono zmianę dotyczącą realizacji inwestycji - będzie ona realizowana w roku 2018 i 2019. Jeszcze w tym roku miasto wyda milion złotych, natomiast w kolejnym 1,5 mln zł.

Trzeba przyznać, że dyskusja radnych była bardzo burzliwa. Ostatecznie "za" przyjęciem uchwały było 14 radnych, 4 "przeciw" i 3 wstrzymało się od głosu.

Relacja z sesji w dzisiejszym (07.08) wydaniu serwisu informacyjnego "Echa Dnia". Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: