Drawscy i borneńscy strażacy wrócili ze Szwecji

  • KW
  • 2018-08-06 13:30:11
Drawscy i borneńscy strażacy wrócili ze Szwecji
  • Foto: Andrzej Podolak PSP Drawsko Pomorskie

W poniedziałek (06.08) rano do Polski wrócili strażacy, którzy brali udział w dwutygodniowej akcji gaszenia pożarów w Szwecji. Wśród grupy prawie 140 strażaków znaleźli się również strażacy z Drawska Pomorskiego oraz Bornego Sulinowa, którzy dzisiaj zostali oficjalnie powitani przez swoich kolegów.

Przypomnijmy, w związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. 21 lipca br. ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy pomagali szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechały również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze. Wyjazd związany był z oficjalną prośbą tamtejszych władz, które za pośrednictwem Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności zwróciły się o wsparcie ratownicze w walce z pożarami lasów, które były skutkiem fali upałów.

W akcji gaszenia pożarów wzięli udział głównie ratownicy z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego (po 65 strażaków i po 20 pojazdów z każdego z tych województw). Dodatkowo wspierali ich strażacy z Mazowsza i Komendy Głównej PSP (9 ratowników i 4 pojazdy).

Dzisiaj, tj. 6 sierpnia, o 5 rano do portu w Świnoujściu przybił prom z polskimi wozami strażackimi. Oficjalnie przywitał ich premier Mateusz Morawiecki oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Zaraz po tym strażacy wyruszyli do swoich jednostek, gdzie również byli witani przez komendantów. Nie inaczej było na terenie PSP Drawsko Pomorskie, gdzie powitano pięciu strażaków z Drawska Pomorskiego oraz Bornego Sulinowa i wręczono im drobne upominki.


  • Foto: Andrzej Podolak PSP Drawsko Pomorskie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: