Za nami IV Szczecinecki Weekend Biegowy [WYNIKI]

• 2018-08-05 14:52:01

Około 370 biegaczy stanęło na starcie głównego biegu podczas czwartego Szczecineckiego Weekendu Biegowego. Impreza rozpoczęła się w sobotę 4 sierpnia od biegu Parkrun, nordic walking oraz wyścigów dzieci i młodzieży, a zakończyła się w niedzielę (05.08) biegiem głównym na 15 kilometrów oraz maratonem.

Kolejna edycja Szczecineckiego Weekendu Biegowego odbywająca się od czterech lat nad Trzesieckiem, pełna była atrakcji i różnych konkurencji biegowych. Całe wydarzenie rozpoczęło się w sobotę - najpierw Parkrun, a także zawody nordic walking, natomiast o godzinie 11:00 odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży, które rozegrano w kilku kategoriach wiekowych.

Jednak główna część imprezy miała miejsce w niedzielę. W tym dniu odbył sięmaraton, a także bieg na 15 kilometrów. W zawodach tych udział wzięło około 370 zawodników z całej Polski. Jako pierwsi na mecie pojawili się biegacze rywalizujący na krótszy dystans. Zwycięzcą biegu na jedno okrążenie dookoła jeziora został ponownie Łukasz Wirkus z czasem 54:05. Wśród Pań, w biegu na 15 kilometrów, najszybciej finiszowała Antonina Wirkus. Jej czas to 59:16.

Najważniejszym punktem imprezy był oczywiście maraton, który liczył sobie trzy okrążenia dookoła szczecineckiego jeziora. W biegu tym sklasyfikowanych zostało ostatecznie 76 zawodników, a najszybszy był Paweł Kosek reprezentujący Tychy. Jego czas wyniósł 2 godziny 50 minut i 30 sekund.