Przedłużająca się rozprawa zastępcy burmistrza Szczecinka

  • KW
  • 2018-08-03 15:05:11
Przedłużająca się rozprawa zastępcy burmistrza Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

1 sierpnia miał zakończyć się proces w sprawie nieprawidłowości przy organizacji szkoleń z języka angielskiego. Postępowanie rozpoczęło się już ponad 2 lata temu, a w czerwcu oskarżeni, czyli urzędnik ratusza oraz Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak, stanęli przed sądem. Jak się jednak okazuje, sprawa przedłuża się i może potrwać aż do czasu kampanii wyborczej.

Już ponad 2 lata ciągnie się sprawa szkoleń dla urzędników szczecineckiego ratusza. Przypomnijmy, w okresie od czerwca do grudnia 2016 roku organizowane były szkolenia z języka angielskiego, dofinansowane ze środków Powiatowego Urzędu Pracy, które dedykowane były urzędnikom powyżej 45 roku życia. Jak się jednak okazało, podczas organizacji kursu doszło do nieprawidłowości i sprawa trafiła do sądu. Termin zakończenia procesu, w którym jednym z oskarżonych jest Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak, zapowiadany był na 1 sierpnia, ale sprawa toczy się dalej. Na pewno jest to dla mnie duże utrudnienie, teoretycznie sprawa, zgodnie z przyjętym harmonogramem i ustaleniami na rozprawie roboczej, miała się zakończyć 1 sierpnia. Natomiast dzisiaj wiemy, że przybrała ona troszkę inny bieg. W trakcie całego postępowania wielokrotnie spotykałem się z prokuratorami, rozmawialiśmy, nie uchylałem się od spotkań i od wytłumaczenia tej sprawy (...) - mówi w rozmowie z dziennikarzem TV Gawex Patrykiem Pancewiczem, Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak. Ja odnoszę wrażenie, że te działania i zachowania zmierzają do niczego innego jak tylko wydłużenia postępowania (...) - komentuje mecenas Mirosław Wacławski, pełnomocnik zastępcy burmistrza.

Nie da się ukryć, że do wyborów samorządowych pozostaje coraz mniej czasu i przedłużająca się rozprawa może wpłynąć na kampanię wyborczą Daniela Raka, który jest kandydatem Platformy Obywatelskiej na stanowisko burmistrza. Na pewno jest to duży bagaż, z którym trzeba przebrnąć kampanię wyborczą. Można było to wcześniej zakończyć, natomiast ja ze swojej strony zrobiłem wszystko, żeby ta sprawa w tym terminie przedwyborczym zakończyła się - zapewnia zastępca burmistrza.

Więcej na ten temat dowiedzą się Państwo z rozmowy, którą przeprowadziliśmy z zastępcą burmistrza oraz jego pełnomocnikiem. Zapraszamy do jej obejrzenia zaraz po serwisie informacyjnym Echa Dnia w piątek, 3 sierpnia, g. 17:30.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: