Parkrun zainaugurował IV Szczecinecki Weekend Biegowy

  • KW
  • 2018-08-04 11:52:53
Parkrun zainaugurował IV Szczecinecki Weekend Biegowy
  • Foto: TV Gawex

Rozpoczął się czwarty w historii Szczecinka Szczecinecki Weekend Biegowy. To dwudniowe wydarzenie jest prawdziwą ucztą dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu zarówno tych młodszych, jak i starszych. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez miejskich, a każdego roku udział w niej bierze coraz więcej uczestników.

Szczecinecki Weekend Biegowy zainaugurowało spotkanie biegaczy w ramach Parkrun, czyli inicjatywy cotygodniowego, wspólnego pokonywania dystansu pięciu kilometrów w Parku Miejskim w Szczecinku. Następnie miłośnicy sportu nordic walking, także w ramach imprezy biegowej, pokonali około siedmiokilometrową trasę. Nie zabrakło biegów dla dzieci i młodzieży, które rozpoczęły się o godzinie 11:00. Biegi towarzyszące zyskały sobie wielu zwolenników i trzeba przyznać, że wszyscy doskonale się bawili.

Wieczorem dla wszystkich uczestników odbędzie się pasta party na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz losowanie atrakcyjnych nagród. Najważniejsza część Szczecineckiego Weekendu Biegowego zaplanowana jest na jutro, na niedzielę, 5 sierpnia. O godzinie 9:00 wystartuje maraton oraz jeden bieg na 15 kilometrów. Maratończycy przebiegną dookoła trzy razy jezioro Trzesiecko, natomiast biegacze na dystansie 15 km, jeden raz.

Wszystkim życzymy powodzenia!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: